Jump to content

Indentificare Bloc Motor


misu ploiesteanu
 Share

Postare recomandată

misu ploiesteanu

am gasit la cineva de vinzare un bloc motor adus din germania cu seria DG049660.ce stiti despre el? se poate pune pe broasca?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sigur ca da, dar un pic mai greu: este un bloc de wasserboxer, motor de bus racit cu apa. Daca o sa fie de vinzare, poate m-ar interesa pe mine. E curat, e murdar, mai are si altceva in afara de bloc? Daca ai nevoie, dau la schimb bloc de broasca (1600) pe ala.

Modificat de jan
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

misu ploiesteanu

nu stiu cum arata ,omul a zis ca are vibrochenul si bielele montate, cred ca si axul cu came, radiatorul de ulei, sa vad cit vrea pe el

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

misu ploiesteanu
:blink:

Poate reusesti o poza, ceva...

ma duc miine sa il vad cit crezi ca merita asa ceva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Abar n-am :icon_cool:. Cit mai putin, poate nu iese nimic din el, de multe ori asa se-ntimpla.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

misu ploiesteanu

pai e de la 30km de ploiesti si a zis ca vrea 200ron, asa ca mi-a pierit entuziasmul si curiozitatea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pentru Jan...am si io o posibilitate de un motor de bus d-asta vaserboxer...e desfacut....nu stiu ce serie...stii niste link-ri de motoare d'astea? sa ma bag sa iau???cin' le face la loc??

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

http://vwforum.ro/index.php?showto...mp;#entry580291

Desfacut, dar e complet? De ce l-au desfacut? Uite, io am avut mare noroc, am luat unul d-asta dar au fost setul motor si chiulasele bune. Altfel nu merita, decit ca piese. Poate n-am gasit io sursa cea mai buna, dar m-a costat cu totul ceva peste 20 de milioane. Piesele sint incredibil de scumpe.

http://www.ahnendorp.com/wasserboxer-1.html

Afla ce serie e. Fa poze clare. Carburator, injectie? Ce faci cu el, daca-l iei? Pui radiator la bus? In loc sa bagi bani in ala, mai bine bagi in motorul pe care-l ai, cred, iese mai ieftin si mai bun, astea cica au probleme cu etansarile, etc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

misu ploiesteanu

seria am dat-o mai sus.omul a adus motoare din germania si a zis ca asta i-a ramas, zice ca are blocul nedesfacut si ies bielele din el, deci are axa cu came si vibrochenul clar , de dus nu ma mai duc la el sabat drumul degeaba el sustine ca e cu racire cu aer, dar seria spune altceva.

in alta ordine de idei, nu am desfacut motorul meu merge bine nu iese fum are presiune de ungere, un joc axial care aproape dispare la cald, dar are problema cu scurgeri de ulei pe la garnituri si semeringul palier. o sa schimb setul de garnituri si atunci fac masuratorile si vad ce reparatii se impun si daca piesele folosite sunt originale sau facaturi. atunci o sa am nevoie de ajutor pentru ca vad ca aveti experienta multa...mai ales in indentificarea cotelor la cuzineti ca acolo e belea cu cota interioara ,exterioara etc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai eu ii raspunsesem lui Liviu-Ratb...

Dar stai asa (Misu Ploiesteanu), omul ala nu are telefon, poate-l sun eu, ca m-ai facut curios acuma?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

misu ploiesteanu

are, am acasa numarul si il trec aici cind ajumg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!