Jump to content

Cutie 5 Trepte Pe Derby I?


stealth
 Share

Postare recomandată

salutare, m-am uitat prin forum si nu am gasit ce ma intereseaza,

deci am un Derby '78 motor HH 1.3l cu 4 trepte si ma gandeam daca se poate pune direct sau complicat o cutie cu 5 trepte . Nu stiu daca s-a fabricat vreun Derby cu acest motor si cutie in 5, dar Polo cred ca sunt destule .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salutare, m-am uitat prin forum si nu am gasit ce ma intereseaza,

deci am un Derby '78 motor HH 1.3l cu 4 trepte si ma gandeam daca se poate pune direct sau complicat o cutie cu 5 trepte . Nu stiu daca s-a fabricat vreun Derby cu acest motor si cutie in 5, dar Polo cred ca sunt destule .

pey cauta ca mai mult ca sigur se potrivesc unele de polo. Ca fapt divers, deabia dupa 1986 s-au introdus cutiile in 5 trepte pe polo daca nu ma insel.

Bafta!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ei, tocmai asta voiam sa aflu. Ce Polo, cu ce tip de motor are cutie in 5 trepte si ce modificari presupune (tampoane, planetare, maneta de viteze )

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Planetare in nici un caz... Insa, s-ar putea sa suportul pt tampoane sa trebuiasca modificat putin. Oricum daca te uiti la un derby si la un polo din ani apropiati, o sa vezi ca se potrivesc foarte multe

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!