Jump to content

Zgomot Ciudat La Viteza Mare


mihai2dor
 Share

Postare recomandată

Salut,

Am auzit un zgomot ingrijorator in timp ce mergeam cu o viteza constanta de aprox 130 km/h. Zgomotul seamana cu un "hagjait" puternic de tonalitate joasa (mai degraba a ceva care vibreaza puternic) si venea dinspre spatele masinii, din cate am putut sa mi dau seama. Zgomotul asta a durat vreo 2-3 secunde, timp in care nu am simtit nici o vibratie in interiorul masinii (comparatia facuta mai sus cu ceva care vibreaza puternic nu e tocmai fericita...) sau in volan. Viteza a ramas constanta.

Chestia asta s a repetat dupa vreo doua saptamani, aceleasi evenimente.

Stiu ca un eventual raspuns nu tine loc de o verificare la un service, dar e posibil sa se fi intalnit si altcineva cu problema asta si poate sa mi dea niste sfaturi.

Mersi,

Numai bine!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu cumva in acel moment ai calcat linia continua de pe axul drumului sau pe cea de pe marginea sa?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In nici un caz :).

Cum spuneam, in masina nu s a simtit nimic

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pun si eu aceeasi intrebare ca si bridefo, cam tot la asta m-am gandit si eu. Nu cumva ai nimerit pe o bucata de asfalt mai "zgrumturoasa" (habar n-am cat e de romanesc cuvantul asta :)? Daca esti sigur ca zgomotul vine de la masina atunci mult succes cu verificarea...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din pacate, nu... Zgomotul s a auzit pe DN1 pe sosea fara denivelari sau vre un vibrator. Inca nu am ajuns la service, o sa adaug un reply daca gasesc baietii ceva.

Nuami bine!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!