Jump to content

Radio Navigation System Mcd


remusrupa
 Share

Postare recomandată

unitatea are probleme.....

 

ca idee, posibil sa nu ai firele de can - dar chiar si asa, nu trebuia sa se comporte in aces mod.

 

in rest, daca ai conectat-o cf diagramei de pe ea, nu trebuie sa fie probleme.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 79
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • F l o r i n

    15

  • bbogdanmircea

    7

  • helpher

    5

  • mary.bia66

    5

Hello. Passatul meu are echipare navigatie MCD. A venit din Germania dotat evident si cu un kit handsfree Nokia pentru un model clar iesit din uz, moral si fizic. Intrebare de 100 puncte: pot inlocui acest kit handsfree si conecta la unitatea de navigatie unul cu capabilitati bluetooth astfel incat sa ma pot conecta cu Sămsugul meu?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

doar ceva after market.... 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am rezolvat problema cu Mcd-ul , toata treaba era din contact.

Are cineva idee daca s-a montat vreodata mcd cu iluminare butoane rosii cu display alb , sau a mea a avut ledurile schimbate ulterior .

Mentionez ca navigatia e oem .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

niciodata - numai cu iluminare afisaj albastru. Are ledurile schimbate - cam asa se face, dupa ce schimbi ledurile la ceasuri, clima... se face si la radio - asa le fac si eu, la cei care vor sa treaca la iluminarea cu alb.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ok . Astia sunt oamenii.

In final cam asa a iesit.

Daca ai mai schimbat poti sa deduci din pozele astea ce leduri si cate ar trebui sa schimb sa lumineze ca in prima zi ?

Multumesc frumos !

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk 2

post-100909-13935158000488_thumb.jpg

post-100909-13935158094051_thumb.jpg

post-100909-13935158268603_thumb.jpg

post-100909-13935158392222_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stii cumva cate leduri albastre si cate rosii ar fi necesare sa schimb culoarea display-ului ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La bord sau la MCD ?

 

la ceasuri ai cam 22, daca imi aduc bine aminte. Aici vb de cele VDO. Difera numarul in functie de fabricant, model, etc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La navigatie , dar am reusit astazi .

Poze.

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk 2

post-100909-13938653278906_thumb.jpg

post-100909-13938653356867_thumb.jpg

post-100909-13938653462653_thumb.jpg

post-100909-1393865356285_thumb.jpg

post-100909-13938653666483_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bravo - eu schimbam culoarea la ceasuri, sa fie pe alb... dar fiecare, cum ii place.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Salutare. Unde ar trebui sa fie codul de la casetofon? Am cartile lui si de la masina, ar trebui sa fie lipit vreu sticker pe acolo?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, in cartea casetofonului, pe ultima pagina sau coperta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E decupat de acolo si nu-l vad pe nicaieri scris, nici in cartea de service. Bine totusi ca nu cere codul chiar daca deconectez bateria. Sa inteleg ca-i programat sa mearga automat cu calculatorul masinii?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

il memoreaza si il retine in ceasuri - se poate intampla ca intr-un anumit moment sa il piarda..... in acel moment - ori de la reprezentanta - contra cost, ori la decodat - cam 50 lei.

 

zi placuta !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Exista vreun manual, in engleza macar, pentru acest aparat? Am doar cartea in germana.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Am un VW Golf break din 2002 cu Radio Navigation System MCD. Va rog sa imi spuneti de unde opresc TP (traffic program) caci ma dispera. Am gasit un manual dar nu mi-am dat seama de unde pot sa opresc sa mai caute TP - traffic program si sa sara din banda. Ma poate ajuta cineva? Vreau sa opresc TP si TP SEEK. Va rog. Am manual dar nu ma descurc asa ca nu ma indrumati catre topicurile de manuale. Multumesc

post-221042-0-13198200-1398508285.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Din cate inteleg eu -

are in afara de FM1, FM2 care-s blocuri de 6(?) frecvente memorate, si TP1-TP2 care-s blocuri de 6 frecvente memorate care includ si TP.

Practic, inteleg ca daca esti pe FM1 sau FM2 la radio, nu ar trebui sa ti se intample asta cu TP...

Vezi sa ai si TA (traffic announcements) dezactivat in setari - poate asta e de vina.

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

Hello. Passatul meu are echipare navigatie MCD. A venit din Germania dotat evident si cu un kit handsfree Nokia pentru un model clar iesit din uz, moral si fizic. Intrebare de 100 puncte: pot inlocui acest kit handsfree si conecta la unitatea de navigatie unul cu capabilitati bluetooth astfel incat sa ma pot conecta cu Sămsugul meu?

 

Am mai facut sapaturi. O fi ceva cu scula de mai jos?

 

http://www.ebay.com/itm/USB-MP3-Bluetooth-VW-Beta-Gamma-Premium-5-MCD-MFD-1-Adapter-Freisprechanlage-/261403003132?pt=LH_DefaultDomain_77&hash=item3cdcd548fc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Salut.

Exista vreo modalitate de a seta MCD-ul de pe un passat B5.5 (adica sa reglez inaltele, basul, etc) altfel decat din casetofon? Intreb asta pentru ca butonul rotund din partea drapta, acela pe care invati si apesi, nu mai fuctioneaza. Merge doar sa il invarti, cand apesi pe el, desi face un sunet, nu mai actioneaza comanda. Apesi degeaba pe el si se aude prost rau casetofonul pentru ca nu este reglat...

 

Va multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

din pacate nu este alta varianta de a seta valorile dorite.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Salut colegi ! O mare rugaminte. Ma ajuta si pe mine cineva cu un sfat cum as putea sa pun aux/mp3 pe MCD-ul meu ? Ceva testat de preferat,ceva ce nu deterioreaza sunetul...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 weeks later...

eu mi-am luat cd changer oem , impreuna cu mcd ,nu am nevoie de altceva, foarte multumit de sunet iar aspectul .......

 

35clljm.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare baieti, 

 

Tocmai am facut rost de o navigatie MCD de ford, care e identica cu cea de vw si as vrea sa imi afiseze la punerea contactului sigla vw, nu ford. Ce modificari trebuie aduse?Trebuie sa ii rescriu eeprom? Daca da, poate sa ma ajute cineva cu un EEPROM de mcd de vw? Mersi.

 

Inca o intrebare, afisajul nu este tocmai clar, unde as putea sa ii schimb display-ul?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!