Jump to content

Palbaie Lumina Bord Odata Cu Toate Luminile De La Consola


cezarsv
 Share

Postare recomandată

Din cand in cand , sistematic parca imi palpaie bordu deci se inchid luminle si se aprind repede la tot bordu si toata consola,

cine stie ce ar putea fi ? se aprinde si se deschide la intervale de 1-2-3 min cam asa face cate odata.

Unde sunt sigurantele la polo ? e vb. de un polo din 2003 , unde as putea sa ma uit cine stie ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ciudat...

sigurantele sunt in partea stanga a bordului (pe lateral), scoti capacul si le gasesti acolo.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

o schema cu sigurantele la polo cine are ? care e pt lumina din bord si consola de ac ? la mine sunt locasuri goale cam multe , asa tre sa fie ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

multumesc frumos , dar pana la urma care e siguranta de la lumina din bord si consola :))( ca nu pot sa ma prind din schema pe germana :) si aia la fabia nu stiu daca e la fel ;)(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

o idee ar fi sa verifici si masa generala si plusul general , adica bornele de la baterie...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

a fost desfacut bordul , cred , bornele le-am verificat sunt prinse bine :vaidecapulmeu: unde as putea sa ma uit , nu e grav dar e enervant

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

posibil prin desfacerea bordului sa nu mai faca contact bine la mufa in spatele ceasurilor (sa dezlipit acolo mufa de prindere de pe placa circuitelor), am avut si eu problema asta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si eu ma confrunt cu problema asta.... eu am reglare a intensitatii luminii si cand a fost noua functiona....acum sta tot timpu la un anumit nivel de intensitate aprins si nu mai functioneaza treaba asta cu reglarea si din cand in cand imi scade si se ridica intensitatea luminii . de la ce poate fii? bornele stau bine, bordu nu a fost desfacut niciodata

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

rezolvasi problema la un super electrician auto din suceava , am mers la el am ramas uimit in 2 minute problema era rezolvata mi-a scos capacu la sigurante apoi a impins afara comutatorul de deschidere a luminilor dupa care a impins grila de sus de udne iese aerul apoi potentiomentrul de la faruri electrice si electricitate , a legate firelele pe direct fara sa mai pot regla intensitatea si lumina functioneaza perfect la intensitate maxima , deci asta a fost problema so fi stricat potentiometru ala de reglare a intensitatati :) farurile electrice vad ca inca merg perfect !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!