Jump to content

Cit Consuma T2,t3 Benzina ,motor 2000 Cm Injectie?


gabyneagu
 Share

Postare recomandată

Va salut pe toti cei de aici

Stie cineva care este consumul la un Vw T2 sau T3 Caravelle 1988 ,motor benzina 2000 cm ,injectie,racire cu apa,are catalizator(exista la Vw T2 motor benzina 2000 cm ,injectie cu racire cu aer??)??????????

Are cineva de vanzare si vreau sa aflu consumul aproximativ sau cit mai aproape de realitate.

La Vw service (autorizat,oricare ar fi acesta)diagnosticheaza/repara (asta in caz ca sunt probleme)si astfel de masini ca cea mentionata mai sus?

Va multumesc pt. raspunsuri si orice idei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

t2 nu are motor cu injectie din fabrica, numai pus de la modele mai noi!

t2 de 1,6 cu carburatie nu poti sa-l scoti sub 9-10 litrii la viteza de 90,la 120-130 ia cam 12-13

t3 cu mot de 2000 carburatie consuma cam 15 oras 10 afara!-asa mi-a zis un sofer de pe un t3 de la primarie

la t2 e mot de 2000 dar pe carburatie seria CJ

Modificat de prepeleac
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc pt. raspuns,dar asa am inteles ca este trecut in actele originale (actele de Germania,brif-ul mare si cel mic)ca T2 Caravelle si are din constructie motor cu injectie 200 cm si un pic.Stiu sigur ca exista motoare cu injectie pe T3 si am vazut cu cutie automata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...

Si eu sunt fost posesor de aceasta motorizare, inca mai am motorul, grupul , cutia automata si toate anexele in garaj la pastrare. motorul este de capacitate cilindrica 2009 , are 90cp, injectie racire cu apa si este tipul MV,caroseria si motorul este an 1990 (vanagon GL, pentru cine cunoaste) si consumul nu este prea frumos, dupa cum a spus si prepeleac sub 10 sa nu te astepti sa iti consume, dar este un motor destul de puternic, eu unul am fost multumit de el, dar si consumul este pe masura.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
t2 nu are motor cu injectie din fabrica, numai pus de la modele mai noi!

t2 de 1,6 cu carburatie nu poti sa-l scoti sub 9-10 litrii la viteza de 90,la 120-130 ia cam 12-13

t3 cu mot de 2000 carburatie consuma cam 15 oras 10 afara!-asa mi-a zis un sofer de pe un t3 de la primarie

la t2 e mot de 2000 dar pe carburatie seria CJ

ai auzit de motor 2000 injectie cod GD...? consuma 12-14l urban si aprox 8.5 extra urban...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca e VANAGON e modelul pentru Statele unite ale americi. La ei sunt diferite motorizarile fata de ceea ce se ofera in europa. Si in ziua de azi se mai fabrica in Mexic si Brazilia T2.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!