Jump to content

Ce Modificari Putem Face La B6 Dupa Ce L-am Cumparat


Burady
 Share

Postare recomandată

Florin - tipul are si grilele aeratoare de vanzare, numai ca au cablaj circa 10cm...cu atat cablaj vrea sa-mi dea.

E ok asa, adica atat au ele cablajul? ca nu vreau sa fac improvizatii acum la instalatia masinii ca sa le leg?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Trebuie sa folosesti mufele de la ele si sa-ti faci restul cablajului..... la toate grilele

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca vrea sa le trimita cu tot cablajul le iau, daca nu, sa fie sanatos si iau unele noi cu cablajul aferent si gata. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

250 ron - la primul telefon sunat.


daca te referi la grilele de B7

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca vrea sa le trimita cu tot cablajul le iau, daca nu, sa fie sanatos si iau unele noi cu cablajul aferent si gata. 

 

eu le-am luat SH de pe un B7, care avea cateva mii de km si era la dezmembrat. Am dat mai mult pe ele... mi-a trimis si tot cablajul. Am preferat sa fie asa, ca sa fie OEM...... pretul e foarte ok, daca sunt impecabile.

 

acum, mai departe decizia e a ta... pana la urma nu vad cu ce te incurca ca trebuie sa le faci tu cablajul... mufele sa le ai.

 

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

corect .......... daca nu ai nici mufele, te pot ajuta cu tot cablajul.....PM.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Imi zice cineva daca ABS-ul meu suporta PLA 2.0 ?

 

Address 03: ABS Brakes        Labels: 3C0-614-109-C4.clb
   Part No SW: 3C0 614 109 P    HW: 3C0 614 109 P
   Component: J104    C4 440 V2   0011  
   Revision: --025---    Serial number: 00000786320314
   Coding: 0002322
   Shop #: WSC 05311 000 00000
   VCID: 2B5EB0C68AD226460A7
 
No fault code found.
 
 
PLA 2.0: 3AA919475G
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In primul rand trebuie sa schimbi senzorii ABS de pe spate cu cei cu terminatia A

http://www.carsystems.pl/vw-abs-sensors-wht003858a-wht003859a,id741.html

 

Un baiat a incercat pe B6 si a zis ca nu a reusit din cauza pompei ABS.

 

in my quest for the V2 Self Park Steer system.....I found out the following :

1. ABS Module 3AA  ### ### AG/AJ
A new module is needed to adapt to the new design switch format....ie. Push/Push to Pull/Push. The module was a real BITCH to code !  Eventually, after a ton of emails and telephone calls, I manage to code it 95%.

2. Parking Brake Module
For the same reason of compatibility, you need to replace the electronic Parking Brake Module which is located under the central console panel.

 

Din ce vad, pompa ta ABS s-a montat pe masinile produse pana la 02.11.2008

Modificat de Hayate
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu are liniste.... imi place mult de el.... :icon_thumleft: :soothe[1]:

 

o sa caut o scanare a uneia cu PLA 2.0 sa vedem pompa abs.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu am nici liniste si nici somn.

Acuma am montat o centrala 1T0 919 475 L, dar este doar PLA 1.0, si nu sunt incantat de ce stie sa faca.

Am luat in vizor una 1T0 919 475 P, ;), 50 Euro'i cu transport nu e un capat de lume.

Dar daca stie cumva PLA 2.0, atunci........... "o facem lata, inca odata" !

Modificat de humerg
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cum a zis cridaia, slabe sanse cu pompa ta ABS actuala, plus senzorii ABS de pe spate care trebuie inlocuiti obligatoriu pentru PLA 2.0

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu are liniste.... imi place mult de el.... :icon_thumleft: :soothe[1]:

 

 

Datorita nelinistii lui, eu am acum alte oglinzi. Initial aveam oglinzi reglabile electric si incalzite. Acum, in plus am si Helio, Folding, Mirror Down, Puddle Lights. Asta a implicat si schimbarea calculatoarelor de usi.

Daca vreti detalii cereti-le de la el, pentru ca eu mai mult va bag in ceata! ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sigur ca trebuie schimbate calculatoarele de usi, ca sa ai oglinzi pliabile electric... din pacate, altfel nu merge.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Calculatoarele initiale stiau in plus doar Puddle Lights. Dupa ce mi-a explicat domnul sus citat :D cam cum e cu pinii, era clar ca trebuiau schimbate si ele. 

Dar ... s-a rezolvat!  :beer:

Daca nu gresesc, am impresia ca cele noi montate azi sunt de B7.

Dar sa nu deviem de la discutia despre PLA 2.0 si pompa ABS, scuze!

Modificat de C3Z@R CJ
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

aveam o lista la un moment dat cu "toate" codurile ce PLA "stiu"............trebuie sa sap putin, dar 90%, pot spune ca terminatia "P" , NU STIE PLA 2.0.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pt PLA 1.0 si 1.5 - terminatia pompei ABS trebuie sa fie 109.

La masinile fara ESP - nu merge - logic - trebuie inlocuita si pompa, cu alta cu ESP.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Guest mariusbrlku

Salut,

 

Tocmai ce am cumparat din Germania un B6 Variant Sportline fabricat in 2010 ( motorul de 170 cai ) cu suspensiile originale si cum deobicei am de carat cate ceva cu ea as vrea sa le schimb cu suspensii normale de Passat Variant dar care sa-mi mai ridice masina un pic. Acum nu este deloc rigida, stabilitatea si confortul sunt foarte ok doar ca se lasa pe spate mult cand o incarc. Poti te rog sa ma sfatuiesti cum as putea sa procedez? Multumesc

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pt PLA 1.0 si 1.5 - terminatia pompei ABS trebuie sa fie 109.

La masinile fara ESP - nu merge - logic - trebuie inlocuita si pompa, cu alta cu ESP.

Ma incadrez cu terminatia pompei de ABS. Calculatorul cu terminatie "P" suporta PLA 1.5 sau doar 2.0?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sa te corectez putin....... suporta 1.0 si 1.5...sa sap putin si poate gasesc lista compatibila cu 2.0

Modificat de cridaia
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cum adica un modul suporta PLA 1.0 si 1,5?

Un modul poate fi pentru PLA 1.0 sau PLA 1,5 sau PLA 2.

In plus, eu n-am auzit de ABS de passat care sa nu suporte parcarea asistata.

Iar in ultimul rand, nu inteleg dorinta de a instala PLA 2 cand modulul cu terminatie P este mai performant decat orice modul care suporta PLA 2.0.

Este asa dificila parcarea perpendiculara de supermarket?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe mine ma intereseaza aia laterala. Si nu pe mine neaparat, ci pe nevasta-mea, care gaseste Passatul mult prea greu de parcat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu ma refeream la modulul ABS, care suporta PLA 1.0 si 1.5....eu am cu terminatie "M" si din ce imi aduc aminte, NU suporta PLA 2.0

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Modulu cu terminatia P este pentru  PLA 1.5 !

Pentru PLA 2.0 sunt cu 3C8 in fata, cred.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Marian a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!