Jump to content

Ce Modificari Putem Face La B6 Dupa Ce L-am Cumparat


Burady
 Share

Postare recomandată

Da, am trecut asa deoarece pe cartea masinii am 2009.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu pot sa cred ca nu este nimeni cu o masinuta sportline...dar in fine .....Multumesc de ajutor !!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am un sport line de 2009. Ma uit si iti spun codul la amortizor si culorile de pe arc.Nu recomand pentru Ro aceasta suspensie,e foarte joasa.Atinge pe dedesubt  la denivelari.

Revin cel mai tarziu in weekend

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stiu problema ...acum am o varianta sport pe masina dar nu cea originala...cu exceptia gropilor isi merita banii....stabilitate super .....Numai ca la mine este fff rigida masina .Multumesc !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cu varianta sport originala nici nu simte gropile,nu e deloc rigida,doar ca e garda prea joasa.


Vrei sa cumperi toata suspensia noua sau SH?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu vreau noua .....ca sh nu stiu ce cumpar si atunci nu prea merita .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

maine scot codurile si le postez.

Modificat de EEXCALADE
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

As vrea sa schimb si eu grila de la radiator cu una Highline. In prima poza , este grila de pe masina mea, cu senzori de parcare si as vrea sa pun cromul de pe grila care as vrea sa o cumpar, adica cea din a doua poza. Aveti idee cum se procedeaza, adica daca se da jos cromul de pe grila care vreau o cumpar sau e mai bine sa dau jos cromul de pe marginea grilei de pe masina mea si sa o pun pe grila care o voi cumpara? Multumesc

 

Uitati aici anuntul : http://www.ebay.co.uk/itm/VOLKSWAGEN-VW-PASSAT-B6-CHROME-FRONT-GRILL-STRIPS-COMPLETE-SET-NEW-2006-2010-/390670563246

post-110497-0-91076000-1380965533_thumb.

post-110497-0-35672600-1380965538_thumb.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Grila vine completa.Nu poti cumpara  elemente separate plastic negru sau crom.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din cate stiu, nu cred ca poti scoate cromul de pe grila pe care o vrei sa o cumperi. Mai repede sa muti tu cromul de pe marginea grilei tale pe cealalta.


Poate este cineva mai informat decat mine si poate iti va raspunde corect.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu pot sa cred ca nu este nimeni cu o masinuta sportline...dar in fine .....Multumesc de ajutor !!!!

Suspensie Passat Variant  2009 Sportline

Arc fata              :3C0411105P paint mark 1xorange,1xblue,1xgreen                                 OE pret aprox 430 ron

Amotizor fata      :3C0413031N gas shock absorber for sports suspension (estate)          OE pret aprox 605 ron

Arc spate            :3C0511115AQ  paint mark 1xblue,1xliliac,2xyellow                                OE pret aprox 420 ron

Amortizor spate  :3C0513049BH gas shock absorber for sports suspension (estate)        OE pret aprox 540 ron

 

Vezi detalii pe PM

Modificat de EEXCALADE
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

As vrea sa schimb si eu grila de la radiator cu una Highline. In prima poza , este grila de pe masina mea, cu senzori de parcare si as vrea sa pun cromul de pe grila care as vrea sa o cumpar, adica cea din a doua poza. Aveti idee cum se procedeaza, adica daca se da jos cromul de pe grila care vreau o cumpar sau e mai bine sa dau jos cromul de pe marginea grilei de pe masina mea si sa o pun pe grila care o voi cumpara? Multumesc

 

Uitati aici anuntul : http://www.ebay.co.uk/itm/VOLKSWAGEN-VW-PASSAT-B6-CHROME-FRONT-GRILL-STRIPS-COMPLETE-SET-NEW-2006-2010-/390670563246

Sal.,

Poti sa cumperi fara griji acea grila ca se poate da jos cromul de pe grila ta .

Eu nu am facut acest lucru dar am vezut un tutorial cu montarea pachetului V-LINE (sau R-GT) in care pe bara noua sa pus grila care vrei tu sa o cumperi .

Acum acolo nu au specificat procedul de demontare a cromului sau daca a iesit intreg sau au rupt urechile de prindere a cromului .

Uite aici poti citi mai multe :

http://www.eurotuner.com/techarticles/eurp_1102_vw_hi_def_body_kit_install/viewall.html

Singurul lucru cert este ca ce vrei tu sa cumperi a fost demontat si pus pe bara de V-LINE, numai ca tu vei avea nevoie si de o noua emblema pentru ca emblema ta nu se potriveste findca e mai mica decat cea de HIGHLINE .

O zi buna si spor la treaba .

Modificat de @DRI@N
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut. Ca tot se vorbeste de grila si crom, baghetele cromate din grila (cele orizontale) se gasesc de vanzare. As vrea sa le pun si cred ca nu este f greu. Sau daca are cineva ceva coduri. Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bravo... Multumesc. cam scumpe dar ma rog. Vad ce fac.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mai pui ceva si iei grila de la Dietrich :icon_thumleft:

Sigur gasesti ornamente cromate si mai ieftine

Modificat de EEXCALADE
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mai mult de 100 lei nu sunt dispus sa dau pe draciile alea. Am gasit cu 180 lei si mai caut. Sunt frumoase, dar nu merita mai mult. Ideea ca nu mi-a placut niciodata sa fac masina sorcova; cat mai aproape de ceea ce a facut producatorul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cauta o grila de Highline, la SH - e adevarat ca depaseste pragul financiar fixat de tine, dar calitativ este peste produsele de mai sus....

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Adevarat,dar e greu de gasit o grila de HL second cu partea cromata buna.Si cine o vinde de buna o sa ceara 400-500 ron.Eu am cautat o perioada si m-am lasat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

corect.... totusi, banda aia lipita, nu stii cat va tine.

 

acum, sa trecem la lucruri mai serioase.... :icon_geek:

 

adaptam grila de cotiera si modulul de comand climatronic, de Mangotan si Passat B7 SUA, pe masinile noastre ?

 

din punct de vedere al functionarii, il rezolvam... sa vedem cu trimurile cum le pacalim/modificam, sa se vada frumos.

 

post-30007-0-57003600-1381223605_thumb.j

post-30007-0-73532900-1381224446_thumb.j

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A reusit cineva sa schimbe fetele de usi cu unele de Passat B7? Daca da, se prind la fix pe usa sau trebuie facuta o prindere/adaptare ceva?

 

Am gasit un Passat B7 la dezmembrat.  :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A reusit cineva sa schimbe fetele de usi cu unele de Passat B7? Daca da, se prind la fix pe usa sau trebuie facuta o prindere/adaptare ceva?

 

Am gasit un Passat B7 la dezmembrat.  :))

 

Nu au cum sa se prinda la fix, deoarece difera prinderea si nr de suruburi...... jos, sub fata de usa B7 are cleme de plastic, nu mai au suruburi.

 

in alta ordine de idei, sigur merg adaptate, pana la urma este aceeasi masina cu un facelift... mai accentuat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Marian a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!