Jump to content

Ce Modificari Putem Face La B6 Dupa Ce L-am Cumparat


Burady
 Share

Postare recomandată

Oglinda de la ce model de bmw provine? Pe mine m-ar interesa o solutie care sa mascheze firele, sa nu ramana fire expuse.

oglinda e de la bmw seria 3 http://cgi.ebay.co.uk/bmw-e36-AUTO-DIMMING-rear-view-mirror-/170634910359?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item27baa21a97 ca sa maschezi firele cam greu...ideea e ca e un singur fir care sincer nu prea se observa

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cd changer-ul de pe passat b5.5 merge pe b6 ?? codul este 3C0 035 110 cel din fabrica pt b6 are terminatia "A" . eu am mfd2 navigatie.

Modificat de casper_bdc
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Imi puteti spune si mie va rog ce alte butoane mai sunt la maneta de viteza in afara de esp parctronik,autohold si TPM?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

aia de la luneta..imi sta pe limba... ca o jaluzea

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

chiar jaluzea ii zice :)

mai sunt butoane pt: presiunea in roti si setarea suspensiei

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@ Valentin: esti sigur ca exista buton pentru reglarea suspensiei la Passat B6? Eu unul nu am auzit de asa ceva la modelul acesta.

PS (butonul pentru presiune in roti era postat si mai sus TPM smile.gif)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ar fi trebuit sa-l intreb la ce fel de Passat doreste sa stie cum sunt asezate butoanele. De exemplu la Variant lipseste cel cu jaluzeaua.

Din 2009 butonul de asistenta la parcare s-a mutat din partea dreapta in partea stanga, jos. In locul lui a aparut cel de reglare a suspensiei de care am vorbit mai sus (la fel ca la CC)

passat-cc-dcc.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aha thanks,ma refeream la passatul din semnatura :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dupa ce anul trecut am montat auto-holdul, a venit randul sa pun in functiune si priza de 150w din spatele consolei centrale( era fizic montata + invertor, dar lipsea cablajul). Merge doar pe contact, si e foarte utlia. In curand vreau sa bag o priza de 12v in portbagaj.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am vazut-o si eu dar nu am probat-o pana acum ,sa inteleg ca nu merge?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vreau sa-mi pun si eu comenzi pe volan la masina din semnatura. pe ebay nu am gasit codul asta de la calculatorul de sub volan,3C0 953 549 M . mai este si alt cod compatibil??sau este unicul:)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu are cum sa nu-ti mearga. Eu aveam consola originala fara cotiera, suport pahare acoperit. Am castigat la o licitatie pe Ebay si mi-a venit si cu acest invertor + priza si de aceea nu mergea :) trebuia cablajul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am gasit doar cu terminatiile 3C0 953 549 "B,D,E,AD, dar 0 cu terminatia " M" . nu este nici unul compatibil cu comenzile pe volan? astazi am luat volan aproape nou cu 100€ de la dezmembrari in italy:) in germany ma ajungea 120-140€ cu transport:P

Modificat de casper_bdc
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Acum revin si eu cu o chestie foarte importanta pentru mine cel putin,sunt disperat sa mi imbrac interiorul in huse profesionale,dar tot ceea ce gasesc sunt tot din material,caut cel putin din imitatie piele(vinilin,orice),pe net nu am gasit nimic iar prin magazine nu mai vorbesc!!!vreau sa fac chestia asta pentru ca iti schimba foarte mult masina!a reusit cineva sa cumpere asa ceva si la ce pret.multumesc

Modificat de Pararazi
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vezi ca sunt vreo 2-3 firme care se ocupa cu asa ceva...tapiterii din piele...lucreaza f bine din ce am vazut in poze..doar ca pretul daca imi aduc bine aminte era undeva pe la 500 euro parca pt passat(nu garantez, dar asa imi amintesc)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe la 500 de euroi sa mi puna huse mi se pare acum cam mult in sensul ca am gasit de exemplu interior complet B6 in piele neagra nappa banuiesc la 600 euro si arata foarte foarte bine,impecabile doar ca sunt pentru sw si nu stiu daca merg pe berlina!in fine eu m-am orientat pentru huse profesionale din cauza pretului crezand ca se gasesc la maxim 200 de euro dar asa mai bine cumpar un interior original sh si e cel mai convenabil!!!mersi pentru raspuns seby

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poti sa ceri o cotatie aici!

Am observat ca au topic de feedback!

Modificat de D@ny
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mersi,am cerut deja o oferta! :icon_cool: sa vedem ce raspuns primesc pe mail :icon_thumright: !!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am primit si raspunsul prin telefon apoi prin mail!Costul este de 180 de euro +20ron livrarea dupa ce dau comanda in 4-5 saptamani le primesc !Trebuie sa ti le configurezi tu la ei pe pagina dupa bunul tau plac!Husele sunt profesionale,nu orice carpa din supermarket si banuiesc ca la pretul este unul decent,ma rog 180 euro sunt totusi bani dar daca vrei calitate tre sa sari la interval!mai jos am sa va atasez poze cu ce am vrut eu!!!

P.S: garantie 5 ani la ele

post-83335-0-62368200-1308149399_thumb.j

Modificat de Pararazi
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si cu montajul cum faci, ca sa stii ca nu e asa usor precum pare? Daca nu le montezi bine or sa se cuteze si or sa arate ca draq.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Primesti pe langa huse si un dvd cu instructiunile de montare!banuiesc ca este de ajuns ca sa poti fi in stare sa ti le pui tu insuti!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asta depinde de cat de talentat esti :)

Sa ne pui si noua poze sa vedem cum a iesit si sa ne spui impresii despre montarea huselor.

Modificat de alxrro
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pretul la huse(180 euro) e pentru tot interiorul(scaune fata + bancheta)? Din ce materiale sunt husele? In poza pare a fi piele + textil.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sper sa nu supar pe nimeni dar am atasat raspunsul pe mail primit in legatura cu husele:"Buna ziua,

in urma discutiei telefonice, va trimit mai jos detalii referitoare la cererea dvs de oferta.

Doresc sa va mentionez ca acest produs este unul de calitate premium, noi fiind producatorii tapiteriei originale pentru toate modelele Skoda si unele modele mai noi de VW, Audi si Seat.

Va reamintesc ca produsul comercializat de firma noastra este ca si aspect functional o husa.

Avantaje:

- imbunatateste considerabil aspectul interior al masinii

- precizie de fabricare de 0,2 mm

- materiale de tapiterie

- sistemele de prindere similare cu originalul

- 5 ani garantie

- pentru montaj vi se va asigura si un DVD

- fiecare element se imbraca in mod individual

- nu afecteaza functionalitatea scaunelor

- TUV SUD pentru declansarea Airbagului.

Va rugam accesati noul nostru site: http://romana.albert-premium.com/ (pentru a configura produsul accesati sectiunea Configurator iar pentru poze cu produsul montat sectiunea Portofoliu)

Taxa de livrare a setului este suportata de catre dvs si este in cuantum de 20 RON, TVA inclus. Termen de livrare : 4-5 saptamani de la data confirmarii comenzii.

In atasament gasiti: lista pret, oferta Limited Edition (189 EUR/set complet) si poze cu huse montate pe VW Passat.

Pentru o comanda ferma avem nevoie de urmatoarele detalii:

1. Combinatia de materiale care va intereseaza

2. Poze cu interiorul masinii pentru alegerea tiparului digital dupa care va fi realizata comanda dvs

3. Date de facturare pt emiterea facturii de avans de 50%, avand in vedere ca este un produs ce se realizeaza exclusiv la comanda: pt persoana fizica-nume, adresa, CNP, nr si serie de buletin; pt persoana juridica-nume firma, adresa, CUI, nr de inregistrare, cont bancar si banca".

P.S:da este piele cu material pe mijloc si pretul este pentru tot interiorul

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Marian a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!