Jump to content

Ce Modificari Putem Face La B6 Dupa Ce L-am Cumparat


Burady
 Share

Postare recomandată

eu am montat cu becuri normale si nu am nici o eroare.....sigur ai facut cum trebuie ? ai codat dupa montare ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tocmai ca eu nu am becuri normale, m-am zgarcit si am cumparat un set de benzi de led-uri care dau si eroare... Si acum nu stiu ce rezistenta sa pun astfel incat sa simuleze consumul normal

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asa este, pe leduri simple taie alimentarea. Sunt leduri pentru lumini picioare care au "can-bus" si atunci nu mai taie alimentarea si merge dimming-ul. Poti sa pui o rezistenta ceramica de 5w si se rezilva problema.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mai bine mai investesti ceva si faci o lucrare frumoasa, nu improvizatii! Ca sa nu mai spun ca acea rezistenta este maricica, se incalzeste ... :nono:

Modificat de D@ny
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

exact - pune ce trebuie, nu te mai complica....nu sunt asa scumpe niste becuri cu leduri - can bus, de calitate mai buna

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

post-114028-14013122877614_thumb.jpgpost-114028-14013122993133_thumb.jpg :D urmează reglate ;)
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

da, da.....  :D

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

La modelul meu (2010) trebuie inlocuite numai ceasurile.

 

La cele fabricate inainte de 2009 (cele cu iluminarea ceasurilor albastra) trebuie modificata mufa de la ceasuri, alt trim la ceasuri - si in functie de varianta de can gateway - inlocuit si acesta, pentru a se putea accesa ceasurile prin OBD.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu gasesc nicicum ceasurile de vanzare, poti sa-mi spui de unde le-ai cumparat sau ceva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

le-am cautat/gasit pe Ebay. Din pacate, era singurul Premium pe care il avea..... mai are doar maxidot clasic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La o cautare rapida pe google am gasit varianta china  :)

Are si ceva feedback pozitiv

 

LE: acu am vazut: item not available...

am gasit altul

 

vad ca stie si Staging? (needle sweep...)


Florin: ai folosit un astfel de adaptor?

Modificat de tlc
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sunt nou pe aici, ma poate ajuta cineva sa setez inchiderea gemurilor din telecomanda ? un passat b6 program de rulare vcds. astept cu nerabdrare un raspuns concret :) .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

roll up se numeste functia pe care o poti activa din modulul confort.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da ai dreptate roll up, si nu ma ajuta programu meu cu nimic sa fac functia asta? nu sunt cunoscator si de asta intreb .

Modificat de kmk
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

parerea mea e ca te ajuta, daca stii sa il folosesti. totodata sfatul meu este sa nu iti bagi nasul pana nu esti stapan pe ceea ce faci si sa intelegi ce faci si cum functioneaza aceste functii, ce fac, cum se activeaza, cum se dezactiveaza. e doar o parere si un sfat. nu cred ca are rost sa ma apuc sa repet cum faci asta ca exista topic dedicat cu functii vag-com, ba chiar un pdf si un doc cu ele adunate sistematic si explicate pas cu pas.

 

Drive safe!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu te fac sa repeti , iti multumesc pentru sfat. unde pot gasi pdf`u si/sau doc`u ? mersi eventual un link.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Hmm... sa fac si eu asa ceasurile Premium.... sau pare tiganie ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu zic ca e chiar tiganie, dar...nici departe nu e :))

 

Totusi e interesant, ar fi ceva diferit, eu zic ca poti sa incerci :)

Modificat de xDaniel
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Votez tiganie!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pomul de craciun, cu toate ca vazut live poate parea mai interesant..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mie imi pare foarte util si interesant, un bord cu adevarat informativ.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cu toate ca e fain, e cam periculos sa-ti montezi asa ceva : in loc sa-ti vezi de condus vei sta cu ochii pe limbi :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Marian a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!