Jump to content

Ce Modificari Putem Face La B6 Dupa Ce L-am Cumparat


Burady
 Share

Postare recomandată

Atasez cateva poze luate de la ei din portofoliu:

 

Passat B6 - Passat CC - Passat B5.5 (cred).

 

post-94983-0-64100200-1382709002_thumb.j

post-94983-0-29899400-1382709044_thumb.j

post-94983-0-14926300-1382709073_thumb.j

post-94983-0-50817600-1382709109_thumb.j

post-94983-0-10515600-1382709133_thumb.j

post-94983-0-10853800-1382709152_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Im partea dreapta poti sa montezi toba doar daca schimbi spoilerul,sau fara toba direct teava cu tips. Eu am incercat si nu a mers, dar am monatat pe partea stanga inlocuind ambele tobe!

Im partea dreapta poti sa montezi toba doar daca schimbi spoilerul,sau fara toba direct teava cu tips. Eu am incercat si nu a mers, dar am monatat pe partea stanga inlocuind ambele tobe!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Schimb si spoilerul, ca vreau sa para cat mai OEM. :D

 

Am vorbit cu un tip de la un magazin de piese auto si ma costa 320 lei spoilerul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va rog, ajutati-ma daca aveti idee daca spoilerul pe care vreau sa il pun pe masina se va prinde la fix cu bara mea. In etka cica nu ar fi compatibil.

Codul pentru spoiler este acesta: 3C5807521P9B9, iar S.S. la masina mea este WVWZZZ3CZ9P025165.

 

O parere este bine venita ca stiu daca cumpar sau nu spoilerul.

 

Multumesc.

Modificat de STOE
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aragaz cu 3 ochiuri :icon_geek: ... urmeaza sa vb la dezmebrari pentru rama 2Din aluminiu, cu tot cu butonul nou de avarie - de B7

 

photo4_zps300acfa0.jpg

 

photo3_zpsdeb0977d.jpg

 

photo2_zpsf8ac3381.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

No....., bag ...... ! :D

Zii repede cum e cu retrofitul asta, trebuie ceva artificii !

Ca inca nu mi-am schimbat clima cu cea de B6 2010-2011.

Si ma gandeam sa imi pun direct din asta de B7.

Misto, foarte misto.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La Florin a fost plug and play.

Mare grija pt cei cu trimuri de aluminiu cod 20V, rama pt clima de B7 pe acest cod nu se gaseste la nici o reprezentanta din Romania!

Modificat de D@ny
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si am activat staging pe noua unitate de climatronic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va rog, ajutati-ma daca aveti idee daca spoilerul pe care vreau sa il pun pe masina se va prinde la fix cu bara mea. In etka cica nu ar fi compatibil.

Codul pentru spoiler este acesta: 3C5807521P9B9, iar S.S. la masina mea este WVWZZZ3CZ9P025165.

 

O parere este bine venita ca stiu daca cumpar sau nu spoilerul.

 

Multumesc.

Nimeni care sa vina in ajutorul meu cu o parere?! :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Spoilerul ales de tine este pentru AWD. Adica pentru asta:

 

post-239-0-48900400-1382899794_thumb.jpg

Modificat de Valentin
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dar ai idee daca se va prinde la fix pe bara de pe masina mea?

Eu cred ca se va prinde, numai ca cica in etka nu da ca ar fi "compatibil" cu seria de sasiu la masina mea. Practic eu cred ca este aceeasi bara si aceleasi prinderi.

Maine urmeaza sa comand piesa si baiatul cu care am discutat mi-a zis ca nu imi poate confirma 100% daca este "compatibil" cu bara mea. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De prins se prinde ca nu este alta bara .

Eu am de R-Line pe bara normala si vine perfect .

Tu ai nevoie de prelungirea de spoiler de pe motorizarea 2.0 TFSI - 4 MOTION sau 3.2 FSI - 4 MOTION .

Codul ei ar fi 3C5 807 521 L - 9B9

Modificat de @DRI@N
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

3C5807521P9B9

 

De prins se prinde ca nu este alta bara .

Eu am de R-Line pe bara normala si vine perfect .

Tu ai nevoie de prelungirea de spoiler de pe motorizarea 2.0 TFSI - 4 MOTION sau 3.2 FSI - 4 MOTION .

Codul ei ar fi 3C5 807 521 L - 9B9

 

Adrian, spune-mi te rog care din coduri este cel corect:

 

3C5807521P9B9 - mi l-a dat colgul de pe forum GABIVVX - parca asa are user name-ul. Tipul care ne ajuta cu "PR NUMERS-ul" :D 

iar tu mi-ai dat codul acesta: C5 807 521 L - 9B9 observ ca difera o litera la ele.

 

Care este cel corect? ca sa nu comand altceva.

 

Multumesc.

Modificat de STOE
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sal.,

E OK codul care ti la spus colegul GABIVVX singura problema este ca la nici un cod nu specifica ETKA ca ar fi cu evacuare dubla Stanga + Dreapta .

La codul dat de mine 3C5807521L-9B9 scrie asa Spoiler "j..", "ROK", "BR."+ pentru motor Diesel Motor Otto+ 110KW, 147KW, 184KW, 206KW .

Iar la codul dat de GABIVVX 3C5807521P-9B9 scrie asa Spoiler ptr tractiune integrala "j..", "ROK", "BR."+ pentru Motor Otto+ 110KW, 184KW, 206KW . 

Eu nu stiu ce sa zic acum care din ele este bun pentru ce vrei tu pentru ca ETKA nu specifica ca ar fi cu evacuare dubla la nici un cod . 

Singurul lucru care ti-l pot comfirma este ca motorul de 184KW / 247CP de 3.2 L nu are evacuare dubla pe Stanga .

Iar motorul de 206KW / 280CP este motorul de 3.6 L model USA care este identic cu Passat-ul normal de la noi (ma refer la design-ul barilor) si chiar daca are motor de 3.6 L nu este model-ul R36 din Europa el avand evacuarea ca la cel de 3.2 L .

O zi buna .

Modificat de @DRI@N
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pff...am dat drumul la comanda...sper sa fie cel cu dubla evacuare... ca altfel m-am scos cu spoiler-ul.

Modificat de STOE
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

 

 

mi-a dat Gabi link-ul acesta unde scrie ca acela ar fi codul pentru spoiler-ul cu dubla evacuare.

 

Acum sper sa fie ok spoiler-ul si sa vina cu dubla evacuare. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut! Are cineva idee ce cod are tragarul pentru Passat B6, 1.9 TDI, 105 CP, 2008? Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stie cineva  daca maciuca,pielea si rama de la B7 se potriveste la B6 ?

post-74110-0-17670500-1383242601_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc de raspuns! Se pare ca Knob-ul merge schimbat cu mici modificari,dar ma interesa sa pun si rama. http://forums.vwvortex.com/showthread.php?5582747-Anyone-try-this-quot-B7-style-quot-shift-knob-from-these-guys

Rama nu se potriveste.Uite diferenta intre B6 si B7.

post-74110-0-87716400-1383245679_thumb.j

post-74110-0-93951300-1383245728_thumb.j

Modificat de EEXCALADE
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Buna tuturor si ma scuzati daca postez ceva ce a mai fost discutat .Sunt posesorul unei masini cu un volan ca si acesta http://www.tocmai.ro/airbag-cu-volan-vw-passat-t-5-volan-piele-12180361.html  si as vrea sa stiu daca as putea sa ii adaug comenzi de volan ( http://mercador.ro/oferta/comenzi-la-volan-vw-passat-turan-seria-7-ID15Q8D.html#c67cfe8d53 ) si ce ar presupune acest lucru . Va multumesc !!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cel mai probabil nu va merge, incearca sa scoti capacelele de plastiv, vezi daca este o scobitura in spatele lor sau este plin. Daca este plin atunci nu o sa mearga!

De regula capacelele ies in sus, daca nu cedeaza va trebui sa scoti airbagul!

Modificat de D@ny
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Butoanele sunt prinse cu un surub.

Cred ca mai bine scoti airbagul si vezi cum sunt prinse capacele, sa nu rupi ceva.

Si nush dece te complici cu shimbul de butoane, cand gasesti la un pret bun, 100euro, volan nou, cu butoane.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, cel mai usor.... nu are rost sa te complici si nici nu o sa iasa perfect.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Marian a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!