Jump to content

Ce Modificari Putem Face La B6 Dupa Ce L-am Cumparat


Burady
 Share

Postare recomandată

plus.......legat de proiectoare. Nimic nu vine precablat.....daca doresti instalare, va trebui sa tragi si firele aferente.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

S-a întrebat careva vreodată dacă ar merge montate pe b6 semicercurile care acoperă muchiile aripilor la passat alltrack? Sau dacă s-ar potrivi fustele de la bare cu praguri cu tot?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Era o discutie pe forum legata de A6 si Allroad si acolo nu mergeau. La passat cred ca e la fel, dar nu as putea garanta 100%. Ar trebui puse doua una langa alta ca macar ochiometric sa-ti faci o idee

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vin cu o intrebare, ar arata bine un VW Passat B6 cu capota-pavilion-portbagaj colantat cu folie carbon 3m neagra?

Buna tuturor, am gasit si eu la cineva o folie + manopera pentru masina din avatar gri mat si mi-a spus ca m-ar costa 1500 de lei, As vrea sa stiu ce parere aveti. 

Culoare ar fi aceasta

Modificat de AndreiATB
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mi se pare urata culoarea, anosta asa si cam scumpa. Un passat eu nu-l colantat decat cu folie transparenta de protectie

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

oricum, un B6 daca vrei sa ii dai un aspect sportiv, ai multe de modificat la el, ca sa iasa frumos. Daca il lasi cu jante pe 16.... si colantat - nu arata ok.

 

jante mari, coborat plus alte modificari si colantata - poate-poate....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Corect. In primul rand lasata, jante cel putin 17 si Rline

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu nu știu cum să fac să o mai inalt un pic și voi..... Știu că nu e topicul potrivit dar a pus careva cauciucuri de 205/60/16 pe b6? Merg?

Părerea mea e ca nu da bine colantul și e scump rău

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Imi poate spune cineva daca oglinzile laterale de B7, se potrivesc plug & play pe B6 ?

Am ocazia sa achizitionez doua bucati si nu vreau sa le iau degeaba.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu am facut aceasta modificare, dar pe masina ta sigur merg.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mi-e teama de prinderea "fizic" a oglinzilor de B7 pe usile mele (B6), nu atat functionalitatea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se vad f.urat oglinzile de b7 pe b6. Am vazut montate si nu dau bine deloc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dau foarte bine pe b6 post-114028-14455147371713_thumb.jpg

Modificat de geoland87
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si alte poze gasite............... eu zic ca dau bine totusi.

 

Pareri ?

 

ATENTIE !!!!!!

 

THE CC MIRRORS DO NOT FIT. THIS IS NOT A DIRECT REPLACEMENT. THE STOCK PASSAT MIRROR HAS 2 MOUNTING SCREWS, THE CC HAS ONE. THESE MOUNTING POINTS DO NOTLINE UP!!!!!

 

Sursa: aici

 

post-84251-0-55807800-1445517960_thumb.j

post-84251-0-53869700-1445517971_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ATENTIE>>> normal ca cele de CC nu se potrivesc..... cele de B7 da.

 

nu are nicio legatura CC-ul, care nu are rama usa, are alta prindere, alt unghi la suport, s.a.m.d.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mie nu imi plac. Acum fiecare cu gusturile lui. Eu am avut ocazia sa.mi pun si am renuntat pt ca nu.si au locul lor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ATENTIE>>> normal ca cele de CC nu se potrivesc..... cele de B7 da.

 

nu are nicio legatura CC-ul, care nu are rama usa, are alta prindere, alt unghi la suport, s.a.m.d.

 

avand "cam" aceleasi forme cele de CC cu cele de B7, ma gandeam ca e bine de stiut asta si intrebat inainte de a cumpara.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai, daca se potrivea oglinda de CC, zicea gura mea....

 

nu merg, cum nu merg nici cele de Golf 6.... 

 

Mihai zice bine, in final :soothe[1]:  - fiecare cu gusturile lui - mie imi plac.... :icon_thumleft:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Florin,oglinzile de la Passat B7 au aceeasi prindere,iar cablajul si mufele se potrivesc pe cele de la b6?

sunt plug and play sau sunt necesare adaptari codari etc?

Si mie imi plac foarte mult:)

totusi care sunt piesele necesare unui upgrade la oglinzile de B7,daca acum nu avem pe masina oglizi rabatabile si puddle lights care ar fi modificarile care trebuie facute.

arata intr-un mare fel plus ca unghul de rabatare mi se pare mai mare!?

Modificat de mrn_smn
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu m-am uitat daca la modelul mai vechi de b6 este tot asa, dar mai mult ca sigur - au aceelasi conector.

 

daca vrei si pliere si acum nu ai , trebuie cumparate si calculatoarele de usa fata - cu functie de pliere - sa fie High/Max

 

se mai adauga buton cu pliere

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Bună ziua! Am achiziționat un adaptor bluetooh 3CO 051 435 TA și nu reușesc sa mă conectez la el. Precizez ca am un rcd 510. Pe diagnoza îmi arata bluetooh enable. Dau sa mă conectez cu un Samsung s4 și nu reușesc. Ce pot face?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare,

 

imi poate spune cineva, de unde isi iau alimentarea diuzele parpriz incalzite si daca este necesara o anumita codare ?

Ma bate gandul sa fac aceasta modificare insa nu stiu de unde sa o apuc.....

 

Multumesc pentru eventualele sugestii,

Cristi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

alimentarea lor se face din siguranta SC21, la pin 1 la mufa spalator, masa la pin 2 spalator

 

nu ai de facut nicio codare.

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu nu știu cum să fac să o mai inalt un pic și voi..... Știu că nu e topicul potrivit dar a pus careva cauciucuri de 205/60/16 pe b6? Merg?

Părerea mea e ca nu da bine colantul și e scump rău

Am eu Cooper de iarna noi 205/60/R16.

Am avut de iarna pe 55 dar se lasau prea mult si simteam orice bulgare in scut.. astea sunt la nivelul celor de vara pe 55 si pana acum sunt multumit de ele. Precizez ca se simt mai ok gropile.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Marian a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!