Jump to content

Senzor De Detonatii


Rasheed
 Share

Postare recomandată

Salut everybody. As dori sa aflu daca pe motorul 1.4 16v 100hp tip BBZ am sau nu senzor de detonatii. Multumesc anticipat!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

chiar e nevoie sa deschizi 2 topic-uri pe aceeasi tema?

si nu ai citit in regulament ca trebuie sa dai titluri corespunzatoare?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru ca ai deschis 2 topic-uri , ca folosesti limbajul cu "tz" de Mirc ai un avertisment verbal !!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ei bine imi cer scuze pentru faptul ca am deschis 2 topic-uri, in primul rand , iar in al doilea ca am folosit "tz"...nu am vrut sa supar pe nimeni...totusi , nelamurirea mea ramane : am sau nu pe acest motor senzor de detonatii ...am "auzit" ca nu toate motoarele au asa ceva...asta e ceea ce stiu si vreau sa ma lamureasca si pe mine cineva. multumesc frumos si scuzele de rigoare fata de cei pe care i-am deranjat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In primul rand citeste regulamentul si respecta-l. Acolo scrie clar ca nu se foloseste "sh", "tz" etc.

Legat de senzorul de detanatii, eu nu am gasit codul de motor BBZ de care zici tu. Singurul cod de motor pe care l-am gasit pe Polo din 2005 1.4 100CP este BAH si are senzor de detonatii. Eu sincer nu am vazut pana acum un motor de genratie dupa 2000 sa nu aiba knock senzor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ok. Iti multumesc mult pentru ajutor. Tipul de motor este BBZ, cel putin asa este trecut in talon ; mentionez ca l-am achizitionat in octombrie 2005 dar in talon figureaza 2006. Multumesc inca o data.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!