Jump to content

Problema Pompa Servodirectie


Gimi
 Share

Postare recomandată

Nimeni nu a mai avut o astfel de problema??? Nu are nimeni nici o idee????

Please help !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

DannyM, nu se accepta sub nicio forma bump-urile pe ariile tehnice. Citeste regulamentul te rog, de data asta zicem ca n-ai stiut.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Salutare tuturor! Am si eu o problema cu pompa de servodirectie...am fost la service si au comandat alt model e diferenta de 14mm pe fulie sau nush ce anume yiceau ei acolo...ok problema este ca nu pot primi alta pompa decat dupa data de 7 ianuarie iar eu pana atunci am treaba cu masina, credeti ca ar fi vreo problema daca as circula cu ea, cu pompa veche care nu lucreaza deoarece pierde ulei pe la semeringul din fata de la fulie, dar completand uleiul ce se pierde??? Va rog frumos raspundeti urgent...ar trebui sa fac un drum pana in Viena acum de sarbatori si nush daca risc sa se strice ceva la masina in cazul in care nu lucreaza pompa de servodirectie.

Va multumesc anticipat si va doresc Sarbatori Fericite!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...

last minute:

problema a revenit (v

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

Salut! Aveti idee daca se potriveste pompa de servo de pe 1,8 benzina la 1,9 tdi. Pe fratele meu la lasat pompa de servo la A4 b5 si a gasit la un 1,8 benzina dar nu stie daca se potriveste

Modificat de floryn_zdv
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...
razvanisarescu

Buna seara in primul rand. Astazi am depistat o problema la masina(Passat B5 1.8T) si tind sa cred ca e de la servodirectie. E o idee mai rigida iar cand virez se aude un zgomot ciudat venit parca de prin volan. Daca stau pe loc si virez scade turatia cu 1-200 de ture si zgomotul se intensifica. Pe partea mecanica sunt 0, daca deschid capota stau si ma uit in gol. Imi poate recomanda cineva un service serios in Bucuresti ? Sau e dispus cineva sa ma ajute?(contra-cost bineinteles).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!