Jump to content

Probleme Oglinzi Electrice


ady.marius
 Share

Postare recomandată

Sunt setate sa meargă sincron. Se pot seta sa meargă și individual.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 56
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • STC

    7

  • ady.marius

    5

  • john_doe

    4

  • zsoltu

    3

Top Posters In This Topic

Posted Images

LA Polo? Nu prea ai ce seta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca oglinzile se regleaza amandoua sincron indiferent daca butonul este pe pozitia L sau R, ce anume poate fi defect.

Asta se intampla de la un timp, inainte mergeau sincron doar pe pozitia L, pe R se regla doar oglinda din dreapta.

 

Nu este nimic defect... asa lucreaza. Daca e pe pozitia L, iti regleaza un pic si pe cea din dreapta - daca e pe R - reglezi numai dreapta.

 

La Polo 9N, nu ai ce sa setezi ca sa nu se regleze in sincron.... varianta este, dar nu este usoara  - se poate rezolva prin modificarea eepromului.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La Polo 9N, nu ai ce sa setezi ca sa nu se regleze in sincron.... varianta este, dar nu este usoara  - se poate rezolva prin modificarea eepromului.

 

Ciudat, deoarece la Polo-ul pe care-l am nu se regleaza sincron. Fiecare oglinda se regleaza independent.

Pui pe L se regleaza doar L. Pui pe R, doar R. Numic sincron. 9N3, 2008.

 

LE: Acum am realizat ca spui 9N. Sa fie diferit 9N de 9N3?

Modificat de alex_pescaru
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca oglinzile se regleaza amandoua sincron indiferent daca butonul este pe pozitia L sau R, ce anume poate fi defect.

Asta se intampla de la un timp, inainte mergeau sincron doar pe pozitia L, pe R se regla doar oglinda din dreapta.

 

la majoritatea este pe sincron... cum e si cazul colegului nostru.

 

Problema este alta si abia acum am vazut, cand am recitit postul..... ca lui i se regleaza in sincron, si cand are butonul pe oglinda din dreapta.....R.... si nu e normal. 

 

Inainte ii lucrau pe sincron, dar numai cand regla oglinda din stanga.... cum este si normal

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Este adevarat.

O sa demontez ansamblul ala cu buton de comanda, poate face contact gresit

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!