Jump to content

Antigel


mariusihu
 Share

Postare recomandată

Bună ziua, am cumpărat acum o lună un polo  14 16 valve benzina  ( cod motor BKY) din 2006 și am observat pe pereții vasului de expansiune în partea de sus acolo unde nu este antigel ceva de culoare neagra și lipicioasă .

Antigenul este curat adică este roz dacă cineva s-a întâlnit cu această problemă și cum a rezolvat-o.

Am întrebat pe cel care a adus mașina și a zis că el a schimbat doar garnitura de la termostat deoarece pierdea antigel pe acolo.

Va mulțumesc!

20190514_172910.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...
  • Replies 52
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • GTZ*

    5

  • bamse

    5

  • dan 48

    5

  • john_doe

    4

Top Posters In This Topic

Posted Images

Cred ca ti-a fiert apa , garnitura de fabuloasă   , a pătruns ulei in vas 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Salut , am și eu o problema am luat un polo 9n 1.9 tdi 101cp și am văzut ca mașina nu prea da caldura mai ales la ralanti deloc în schimb în mers dacă merg constat da caldura foarte bine dar dacă depăsesc 120km/h da rece plus de-asta am văzut ca antigelul era la minim am zis ca asta e problema ,am completat pana la maxim și după vreo 3 zile a apărut în bord ca e nivelul scăzut iar am băgat și am început sa dau niște ture sa vad care e treaba.. după ce am venit acasă am deschis capota și antigelul era ușor sub maxim când am deschis vasul de expansiune ce sa vezi nivelul sa ridicat peste maxim oare ce sa fie termostatul nu da drumu tot timpul țin sa menționez ca apa sta la 90 grade,  nu scade dar nici nu urca ! 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!