Jump to content

Manson si nuca schimbator de viteze


sorinursubv
 Share

Postare recomandată

Pana la urma se poate scoate materialul ala si schimba cu un altul sau se rupe inelul (colierul)ala ce tine in capat unde e nuca? :)

Modificat de Ballack
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dute la reprezentanta si ai sa gasesti ,la golful meu de acolo am cumparat si tot de la reprezentanta skoda am luat pentru o octavia 2 ,bafta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut. Stie cineva daca se gaseste pe undeva numai plasicul ala unde scrie vitezele?

Nu exista pe original pentru B5.5 numai plasticul. Dar se potriveste nuca de la passat b6, nuca cu totul nu numa plasticul acela. Oricum cred ca si nuca ta e roasa :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Buna,

am un Passat B6 din 2007 cu 6 viteze. Problema mea este ca pielea de la schimbatorul de viteze e arsa cu tigara. As vrea sa iau jos sa schimb si nu stiu cum trebuie luat jos. Ma poate cineva ajuta? Nu am vazut nicaieri surub sau ceva asemenator.

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Explicatia o gasesti in topicul ''probleme si rezolvari rapide'' la pag 28 ,postul 556

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

Cezar, pune bre si-un link catre postul cu pricina ca sa nu stea omu' sa caute prea mult ca e ceva. ;)

Link.

Se scoate rama cromata cu grija, are 2 picioruse in fata mai sensibile care se pot rupe ,recomandat sa se ridice incet incepand cu partea din spate . Se demonteaza apoi nuca schimbatorului . Se scoate mansonul vechi impreuna cu acea rama de plastic pe care este prins . Se desfac toate capsele de pe rama de plastic , apoi se fixeaza mansonul nou . Se capseaza la loc , in cazul in care nu se dispune de un capsator mai puternic se poate lipi mansonul de rama cu un lipici care nu arde materialul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Multumesc. Inca nu am reusit sa demontez. Am tras, dar nu venea jos si imi era frica sa nu cumva sa-l rup.

Stima,

Ambrus

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

am si eu nevoie de un manson + nuca schimbator pt un vw passat din 2008 stiti cumva unde pot gasi ?????

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ca idee - ori cauti in aria Dezmembrari - la colegii care se ocupa cu asa ceva, ori la magazin.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

caut si eu nuca si manson pentru un passat 3b5 si o usa de torpedou culoarea gri si suport de pahar pentru pasagerii din spate !

P.s si usita pentru scrumiera( am scapat prostie de odorizant si a atacat plasticul) tot culoarea gri .multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Andi K

Raspunsul lui Florin este valabil in continuare...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Salut baieti, vreau sa ma apuc si eu de iluminare nucii, rugandu va sa mi da ti desenul de pe nuca pt o cutie in 5 trepe, ce are R in dreapta spate.Din ce am inteles eu(citind toate paginile cestui post) desenul trebuie scos la o imprimanta laser. Multumesc anticipat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am atasat o arhiva cu toate pictogramele facute de mine - si pt 5 trepte Passat, si Golf, si 6 trepte..... Va trebuie Corel, pt a le tiparii.

Dupa ce o descarcati, stergeti .txt din numele fisierului.

maciulie.rar.txt

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc frumos pentru rapiditate si ajutor. O sa incerc sa scot modelul la un xerox cred ca imi va fi mai usor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...
alin_fechete1988

Salut, ma poate ajuta si pe mine cineva cu o nuca noua? Sau sa o reconditionez pe asta. Ms

post-113023-0-80567600-1362401887_thumb.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
szaszdaniel1988

Salut. Gasesti pe www.ocazii.ro.   

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

In timisoara daca mergi in piata de masini(mehala) gasesti acolo tot ce vrei,nuca schimbator complet cu manson costa vreo 70 roni,eu am dat pe manson doar 20 lei si e super ok.

numai bine

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

stiti cumva daca se potriveste capacul de la nuca schimbatorului in 5 trepte la o nuca de schinbator cu 6 trepte invelita in piele?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

in teorie da... nu cred ca au facut modele distincte, pt aceeasi configuratie de cutie.... in rest, nu am urmarit niciodata acest aspect.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mariusjurcau

se  potrivesc ca sunt la fel doar ca la cele in cinci trepte r este in dreapta spate si la 6 trpte este in stanga fata

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

se poate comanda separat capacul de la nuca? are cod?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 9 months later...
  • 7 months later...

Oare putem pune nuca de Passat B6 pe Passat 3BG ? Oare mai are cineva pictograma cu 6 trepte?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

de montat nuca, merge..... pielea e posibil sa nu mearga, e mai mica.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

de montat nuca, merge..... pielea e posibil sa nu mearga, e mai mica.

Florin la ce piele te referi ?Eu ma gandeam doar la nuca si sa folosesc mansonul meu.

post-34423-0-39464600-1413877048_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!