Jump to content

Inlocuire Difuzoare Originale


Auras
 Share

Postare recomandată

Care sunt cele mai bune difuzoare, ce producator recomandati?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

Cristi, cu 2, 3 posturi mai sus, a postat adi_bm cateva optiuni bune pentru difuzoare. :Driver:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Imi cer scuze, dar am citit topicul fugitiv si cred ca am sarit... Si m-am trezit de aprox. o ora. Cred ca inca mai dorm pe mine.

Modificat de crysty_cyc
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ahaaa..deci sunt 2 difuzoare la pretzul acela. Ma gandeam acolo la 2 piese ca e difuzorul si tweeterul, nu ca ar fi 2 bucati

Am un JVC Audio nu stiu ce calitati are, intrebare: o sa se potriveasca, o sa scoata un sunet frumos.

In viitor apropiat o sa-mi cumpar un casetofon cu mp3/DVD ca am o groaza de CD-uri in torpedou.

Razvan daca mai sti PM care ti l-am dat.. era intercooler'u :salut:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

nu stiu daca am scris unde trebiue dar am o problema, nu ma pricep de ce castefonul are pe el optiunea de cd iar cand apas pe buton apare o chestie cu CD CHANGER si NO CD

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salutare !

Si eu am aceiasi problema cu boxele originale (difuzoare sparte ) si m-am gandit sa cumpar sistemul asta : http://www.be-loud.ro/produse/Difuzoare_au...steme/PRO_2160/ 4 difuzoare mari , 4 tweetere si un amplificator http://www.be-loud.ro/produse/Amplificatoa...X_FOUR_Limited/

Totul face 12 mil , voi ce spuneti?

Modificat de Rrazvan
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

In aceeasi situatie sunt su eu cu difuzoarele din usile fata p care vreau sa le inlocuiesc. Daca ar putea sa dea cineva cateva modele de difuzoare care pot fi compatibile cu Radio Navigation Sistem MFD(4X15W daca nu ma insel)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

buna pot sa pun boxe Sony XS-F1726SE de 17 cm pe fata??

va rog sa imi raspundeti repede ca se termina promotia .

merci

have a good time

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da se pot pune boxe de 17CM cu inele adaptoare ( Recomandate din MDF ) :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 months later...

am si eu o intrebare:)......momentan am pe masina (passat b5/2003)... boxe decat pe usile din fata+ tweetere....sunt cele originale......insa de curand una nu se mai aude deloc iar la cealalta boxa e rupta membrana....sunt facute praf boxele:))......

am si eu o intrebare:)

ce sa fac .....sa cumpar boxe la fel ca cele originale sau sa cumpar alte boxe:(....chestia e ca daca e sa cumpar alte boxe decat cele originale ......ar trebui sa cumpar si inelele alea adaptoare:( sau vin odata cu boxele???....si cam ce boxe sunt bune inafara de cele originale in jur de 100-150 ron???Bine....imi dau seama ca la pretul asta nu iei ceva super bun......dar atat e bugetul:))

boxele originale park sunt Blaupunkt....din cate stiu eu ........Oricum boxe originale am gasit ....50 ron/bucata .......

De casetofon nu pot sa ma plang e chiar bun din cate am citit eu pe forumuri mai precis Alpine CDE 9850R .....

........trebuie sa ma incadrez in maxim 100-150.......atat imi da taicamiu pt a cumpara boxele.....cand e sa iau permisul si imi voi cumpara masina mea atunci sigur voi investi ceva banuti in muzica:))........

astept raspunsuri din partea voastra!!!!ce este cel mai bine sa fac

salut!!!!!!!

Modificat de adytzuboy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ce boxe ieftine si de o calitate bunicica imi recomandati?

as vrea sa inlocuiesc toate boxele din masina pt ca se aude una cam ciudat

nu sunt impatimit al muzicii "in blana" asa ca nu caut performanta si pret mare

merci.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

adytzuboy, pentru Alpine-ul ce il ai, difuzoarele originale sant ca si rotile de Dacie pe Passat. Dar daca trebuie sa te incadrezi in pretul ala, nu prea ai alta varianta fiabila. Ar trebui macar un Hertz... Inele, da, trebuie altele daca nu pui difuzoare originale. Dar iti recomand cele manufacturate din PAL sau MDF. Nu se compara cu cele de plastic.

JGD, eu am pe masina cele recomandate si mai sus: Hertz Dieci_DSK_165

Sant super multumit cum se aud pe HU-ul Pioneer. Cand o sa le asculti prima data in masina ta, o sa zici ca-i alta masina...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

multumesc de raspuns cosmin.....oricum vazusem boxe in metro.....sony la 120 ron.......acum nu stiu...cred ca o sa iau boxe la fel ca cele originale....ti-am zis ....bugetul e mic...tata nu vrea sa investeasca mult in muzica :icon_cool:.....

oricum mai astept si alte pareri:)):) :D:wub:.....

Modificat de adytzuboy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Decat Sony, mai bine OEM. :icon_cool:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

oricum inelele sunt din plastic......si unde pot gasi inele din pal sau mdf:) ??? in ce magazine.......

oricum daca e sa dau muzica putin mai tare....toata captuseala usii incepe sa zdrangane:(....tare urat.......crezi ca daca a-si lua inele din pal sau mdf totul e ok:)?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

euu mi-am luat pe spate niste hiphonix zeus( cred ca asa se scrie) de 125 RMS 250w or fost cam scumpe 450 RON de 16.5 .... super multumit nu mia ajuns bugetu si pentru fatza zilele astea schimb:))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si unde pot gasi inele din pal sau mdf:) ??? in ce magazine.......

Le faci la vreun atelier de tamplarie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

JGD, eu am pe masina cele recomandate si mai sus: Hertz Dieci_DSK_165

Sant super multumit cum se aud pe HU-ul Pioneer. Cand o sa le asculti prima data in masina ta, o sa zici ca-i alta masina...

merci pt recomandare dar nu cred ca am de gand sa dau 400ron doar pe boxe

momentan am alte prioritati legate de masina

la boxe ma gandeam asa, ceva ieftin si OK

cel putin o perioada

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

difuzoarele OEM de vw...se gasesc la dezmembrari si la pret relativ ok.40 ron bucata.

eu am inlocuit pe spate asa si suna suficient de bine.

pe fata ma gandesc sa imi pun ceva mai de calitate...crunch sau jbl...inca nu m-am hotarat.

daca nu le amplific si folosesc HU-ul actual(pioneer deh 2900 mp3 ..50w x4) oare o sa se auda ok?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu cred ca am de gand sa dau 400ron doar pe boxe

Daca nu ai atata sa dai pe niste boxe, pune OEM, cum a spus si colegul. Dar renunta si la pretentii de la ele. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

voi cand vati pus boxe pe spate vati uitat prin grila aia de la boxe??era plina!! :) cum sa pui niste site pline pe spate nu se auzeau boxele neam prin ele..:( Duamne nush la ce sor fii gandit fratii nemti cand or pus site pline pe spate .. :P probabil sa mai dai 65 ron si pe 2 site ca sa se auda frumos:D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!