Jump to content

Productie Oprita La Rs4


Ice_2k
 Share

Postare recomandată

Oprirea din productie a RS4-ului duce la cresterea numarului de vanzari de M3 si nici un caz de RS6. RS4 este o masina sport sedan iar rs6 avant, multor persoane nu le place avant-ul, eu fiind unul dintre ei.

Imi place RS6 dar parca imi placea mai mult daca era sedan. ;)

In rest drife safe ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cand cineva ma intreba ce masina as vrea daca nu ar conta banii raspunsul meu este de ani buni rs4!

acum tre sa spun m3!, pacat de rs4!

ce face marketingul dintr-o marca mare! e stupida situatia.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:)( masina asta batea in dtm mertzul la fund :(( cand nimeream cu cate una la semofor plecam mai tarziu sa o vad cum se duce , le-a ridicat stafeta si celor de la bmw (din cate stiu dupa aprox 1 an au scos cei de la bmw m3 de 420 hp) era chiar cel mai tare

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Toate ca toate, dar e mare prostie ca s-a scos din productie RS4 sedan .. am vazut ca mai e in oferta doar avant si acela nu stiu cat va mai fi disponibil. Sa speram totusi ca vor face un RS4 dupa noua generatie (care arata excelent) .. atunci va fi mare bucurie printre fani (noi), si oricum RS6 e demential dar la nivelul sau de pret - afaceristii vor lua S8 si sportivii 911 Turbo, poate doar un familist cu f multi bani sa-si ia RS6 ca sa duca neamu` la Balea Lac :lol:

Modificat de Raz_Van_YkE
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai tre sa scoata noul RS 5 :lol:

Audi’s RS models have always remained extremely exclusive, traditionally being launched towards the end of the lifecycle of the cars on which they’re based. That’s all set to change with news from Quattro GmbH boss Werner Frowein that future RS models will be released within two years after the launch of their donor models and production numbers will also be increased.There will be other additional high-performance models, as well, such as a V12 powered diesel Q7. Other models include the upcoming TT-RS and a new V10 powered R8-RS. Before these arrive, we’ll see the launch of the sedan version of the RS6 plus the all-new RS5.Frowein also revealed that production numbers for Audi’s RS models will be increasing. In 2007, the number of performance vehicles coming out of the Quattro GmbH included 5,300 RS4s and 4,000 R8s. Next year there will be 5,500 R8s, 5,000 RS6s and an additional 1,000 RS4s.
http://www.motorauthority.com/cars/audi/au...-for-rs-models/ Modificat de Bogdan N
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cele de mai sus le-am citit si in presa locala, asadar .. e posibil ca in curand (cam in 2 ani) sa vedem, cum spuneam mai sus, noul RS4 dupa A4 B8 .. o frumusete :salut: !

Modificat de Raz_Van_YkE
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!