Jump to content

Audi A4 Avant


mpa@tuninggarage

Postare recomandată

mpa@tuninggarage

Daca vi se pare ca am folosit o culoare RS4 sau in paleta Audi va inselati.

Nu trebuie sa fie custom si sa iasa in evidenta, sa tipe de la distanta, sa fie o nuanta stridenta.

Culoarea e luata dupa cod de pe 911 T. E custom si e ceea ce vroiam.

post-1447-1221833302_thumb.jpg

Link către comentariu
  • Replies 583
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • mpa@tuninggarage

    169

  • B_U_T

    22

  • Ice_2k

    20

  • JonDoe2

    20

Top Posters In This Topic

Posted Images

mpa@tuninggarage

Nu zic ca nu ar arata, dar nu prea rezista la impact, iar la cate gropi si sine de tramvai avem, nu as vrea sa ajung sa merg pe disc...

Link către comentariu
mpa@tuninggarage

Multumesc mult BigSmith. Arata mai mult decat interesant. Ma intreb daca pastreaza ideea Mtm de shading, adica fata la o culoare si restul (interior) in alta. Nu prea imi dau seama din poza. Oricum arata bine pe galben.

Propuneri de genul astept si abia dupa aia putem sa venim cu argumente pro si contra cand avem o mostra vizuala in fata.

Link către comentariu

Apropo de carbon-look.

Vezi ca exista o tehnica de vopsit si iese exact textura de carbon. Vazusem parca in catalogul RIEGER 2005-2006.

Link către comentariu

Sa iti mai vin in ajutor sa iti faci o parere http://images.europeancarweb.com/images/07...+front_view.jpg

Offtopic:Acum depinde de gusturi sincer. Eu unul nici mort nu as opta pentru jante "carbon look" sau chiar din carbon fiindca un proiect ca asta trebuie sa respecte anumite ,sa zic asa, "cerinte de design" . Poate pe o masina destinata exclusiv circuitului ar merge jantele alea ,dar pe cea a lui Mpa nicidecum.

Mai erau cele de la MAM , am uitat numele modelului, asemanatoare oarecum, dar cam banale. Sa caut o poza si cu ele.

Inca un link cu o fotografie sa iti faci o idee depre shading

http://www.mtm-france.com/reportages/2006/...ullCarbon32.jpg

Modificat de BigSmith
Link către comentariu
mpa@tuninggarage

Inca odata multumesc. Din cate vad au venit cu aceeasi culoare peste tot, fara sa mai vopseasca fata intr-o nuanta si restul in alta.

Arata bine si asa. Ce nu pot totusi sa imi dau seama si nici google nu ma ajuta e cum ar arata ceva gen MTM grey pe culoarea actuala de pe masina sau macar pe orice RS4 albastru.

Link către comentariu
mpa@tuninggarage

In week-end nu. Oricum nu credeam ca o sa ajunga threadul la 20k views si sa nu fie masina gata.

Link către comentariu
mpa@tuninggarage

Nu e nimic prins pe masina final, in afara de usi.

Bara fata si spate sunt puse, fara suruburi.

Link către comentariu

La partea de suspensie la ce te-ai gandit?? Varianta OEM de pe Rs4 cred ca e exclusa din start din cauza tractiunii integrale.

Link către comentariu
mpa@tuninggarage

Ma gandeam la ceva reglabil pe duritate si inaltime. Aveam o reducere de 60% la Patek, dar din pacate nu mai primesc raspuns de la ei.

Link către comentariu

Interesant proiect!! Mult succes in continuare!! :)

P.S. Masina este cumva la Activ Auto in pantelimon?

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!