Jump to content

Montare Kit Xenon Aftermarket


Airscape
 Share

Postare recomandată

Ce legatura are oglinda/lupa cu,culoarea xenonului? :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 137
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Airscape

    11

  • Bogdan_G

    7

  • plus8

    7

  • dsf

    5

Top Posters In This Topic

Posted Images

Are. Am observat ca la farurile cu lupa lumina este putin mai calda fata de cele cu oglinda. Vorbesc de aceiasi temperatura de culoare (6000k spre exemplu).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Este vreo diferenta intre un kit xenon cu bec H7 si unul cu H7R sau este doar o chestie de marketing

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

h7r este pentru far fara lupa si h7 simplu este cam pt far cu lupa dar merge si invers.R inseamna ca are pe bec o portiune desenata care sa disperseze lumina in partea opusa...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

As vrea sa-mi notez si eu kit bixenon pe un passat 2002!ce tip de becuri am nevoie?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pentru xenon after market, eu recomand cel mai bine lupe+xenon.Stiu ca passat-ul 5.5 are lupa pe faza scurta, dar aceea este diferita de cea pentru xenon.Acum exista lupe care se pun in far si totul este ok.Asa mi-am pus eu si lumina xenon-ului este foarte bine conturata si mai ales ca nu deranjeaza pe nimeni.Dar trebuie far cu sticla clara.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

o mica remarca la instalarea xenon-ului... probabil stiuta de toata lumea...

Illegal HID Convesion Kits Explained

Modificat de forceturbo
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

salut, asa ceva a montat cineva???

Lupe bixenon angeleyes Pro CANBUS /55W

bluexenon.ro/produse/angeleyes-si-lupe

post-28990-1270229027_thumb.jpg

Modificat de kryss782001
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

salutare.

pentru a nu mai deschide un alt subiect in forum intreb aici

am un kit de xenon aftermarket nou. balasturile nu au nici un fel de sistem de prindere(urechiuse sau suporti)

are cineva idee cum as putea sa le pun in masina?

un golf 4 ca sa fiu mai exact.niste foto sau sugestii ar fi binevenite.

merci anticipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ioi ioi

da gasesti banda dubluadeziva la magazinele de bricolaj

inca sunt din acele dupa nr de kg rezistenta

daca dai bara fata jos o sa gasesti multe locasuri unde le poti lipi

cele bune

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

in praktiker gasesti o banda dublu adeziva rosie pt uz exterior(in aer liber)....e cam scumputa undeva la 40 RON

lipeste extrem de bine,nu se compara nimic cu ea,eu am lipit siglele la masina,sigle originale noi care dupa 4 luni banda lor dublu adeziva cedase,si mi-au cazut la spalatorie sub jetul de apa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salutare

intrebare.vreau sa montez un kit de xenoane aftermarket si am auzit ca pot fi izolate balasturile intr-un fel de umezeala, stropire...

ceva idei?

multumesc.

Modificat de JMorrison
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai de ce sa le izolezi?

ale mele sunt compacte

le-am prins cu banda dubluadeziva si gata

oricum ele trebuie sa aiba si racire

in consecinta banui ca nu e bine sa fie acoperite, ci doar montate in locuri unde sa nu fie expuse la intemperii, dar sa aiba si un pic de ventilatie

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@JMorrison, dar de ce vrei sa le izolezi de apa, eu le am pe cele de la proiectoare puse chiar in spoiler la prizelede aer, si cand ploua ia 2 tone de apa din toate baltile si nu am reusit sa ard niciunul, cred ca sunt ele deja rezistente la apa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cine poate pune pe un far H7r si pe un far H7 normal? Sunt curios de diferente reale ca pe hartie pare raspunsul tuturor celor cu faruri pe oglinda.. multumesc!

Modificat de But_Fns
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...

pe un golf 4.ce tip de xenoane pot pune.pe care le-am pus m-au costat 200 si cel din dreapta face flashuri. as vrea sa pun si pe faza lunga. ce imi recomandati?? si tot incerc sa schmb si farurile cu altele tuning dar nu reusesc sa dau de o firma mai serioasa. cu una am pierdut ceva bani, multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Am cumparat un kit xenon de pe net la pretul de 230 de lei, am vrut sa fie de 55W,il intreb pe baiat la telefon de 3 ori, este kit xenon de 55 de W? el da domne de 55w,cand desfac cutia vad ca sunt becuri de 55W dar balast de 35W, eu pe masina in momentul de fata am kit xenon original din fabrica de 35w, problema este ca farurile bat la 3 metri de masina, daca pun balasturile astea chinezesti de 35W cu becuri de 55W nu este cam acelasi lucru cu ce am eu pe masina in momentul de fata?Aici vorbesc despre un bmw 525 e39

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ai farurile matuite/reglate prost? altfel nu vad cum sa bata doar la 3m, chiar si cu bec halogen.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Matuite nu sunt doar ca un far are lupa care nu mai sta pe pozitia fixa. Am crezut ca voi face o afacere cu kitul asta de 55w aftermarket dar acum daca e sa compar si becul cu unul de 35w ma indoiesc si de bec ca este de 55w asa cum scrie pe eticheta ambalajului,

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu exista becuri de xenon de 55w.

Faptul k inii se lauda ca vand asa ceva, este o chestiune strict comerciala si un motiv de a cere mai multi bani

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Practic am cumparat un kit xenon de 35w si exista toate sansele sa am probleme cu el sa nu mi se aprinda etc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vreau sa montez kitul xenon pe care l-am achizitionat pe faza lunga, din kitul xenon pe care l-am cumparat pentru un bmw e39 mi-a mai ramas doar balasturile si mufele d2s.  Pentru a le putea monta pe Passat pe faza lunga imi trebuie doar mufele pentru alimentare de bec h7 nu?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!