Jump to content

Schimbare Filtru Aer La Polo 1.4 Benzina


Lacaru
 Share

Postare recomandată

Salutare

Stie cineva cum se demonteaza capacul de plastic de pe motorul de 1.4 benzina la un Polo din 2005. Din cate am vazut filtrul de aer este inglobat in capacul de plastic care acopera motorul, dar nu mi-am dat seama cum poate fi dat jos.

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

scoti tot capul de acolo (este infipt in niste cleme de cauciuc) si dupa ce ai scos capacul pe spate are in jur de 10 holsuruburi. se desfac si acolo se afla filtrul de aer...easy

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa inteleg ca trebuie sa trag de tot capacul in sus? Am incercat asta, dar parea foarte bine fixat si mi-a fost frica sa nu rup ceva pe acolo. Cum e cu racordul dintre filtru si motor? Banuiesc ca se afla sub filtru.

Modificat de Lacaru
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 years later...

la fel se face si la polo 9N 1,2 ?..am si eu acel capac pe motor si e destul de teapan....sigur nu are vreun surub ceva ascuns?

Modificat de oviliv79
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut...ai rezolvat cu capacul ?

Se scoate un furtunas din dreapta capacului, se trage din fata, de langa radiator cu ambele maini in sus si apoi in din partea dreapta, apoi cu totul. Nu se strica nimic.

Apoi multe suruburi si suprafata mare. Sa ai grija la garnitura sa o montezi bine. Cu ocazia asta poti spala si capacul de la motor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!