Jump to content

Cum Scot Bancheta Spate Golf 5?


bogdanalex83
 Share

Postare recomandată

tot nu am reusit sa scot bancheta....

am tras de ea cam din toate paritle....incercand sa vad unde se mai tine si in ce se tine. In 2 puncte e fixata super bine, nu pot sa-mi dau seama in ce (parca ar fi niste suruburi)...aceste 2 puncte sunt fix intre picioare daca as sta asezat pe bancheta (in stanga respectiv dreapta). Ma poate ajuta cineva cu niste sfaturi/poze..orice??? Am tras si in sus si apoi inspre bord...dar mi-e ca raman cu jumatate din ea in mana....

Modificat de dudu
Nu mai da Quote mesajului anterior! Foloseste AddReply sau FastReply! Citeste Regulamentul! Multumesc!
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

se scot cele 4 plasticuri isofix. se trage de pe laterale din partea de fata in sus, dupa care se impinge un pic in SPATE ptr asi da drumul. iar bancheata. este un surub cu stea de 30, se desface, se scoate acea bucata de fier. iar bancheta (spataru) se ridica de acolo si se trace spre interiorul masinii. plus surubul de 17 de la centura daca vreti sa o scoateti de tot

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ogararu20 uite si o poza care sa te ajute:

post-19163-1273259393_thumb.jpg

Modificat de WVWZZZ
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eventual//ptr alte probleme poti cauta elsa win... si iti explica acolo cum se demonteaza orice

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 years later...

La Jetta IV (2010-2014)

Sezutul banchetei din spate este prins in doua puncte situate bilateral la aproximativ 25 cm de la margine. Se pot identifica si tactil daca trageti usor in sus de sezut si vedeti unde tine cel mai mult. Odata identificate aceste puncte, trageti de sezut in sus un pic mai tare fara frica ca se rup. Inele metalice vor iesi din clipsurile lor si sezutul banchetei se scoate cu totul. Eu la-m scos pt a-i monta husa. Succes!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!