Jump to content

Switch usa - probleme


ovidiubest
 Share

Postare recomandată

Ai pus lampa din usa cealalta de proba? Ai dioda pe lampa usii?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am incercas sa schimb lampile intre ele si la fel

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut am rezolvat azi problema era un fir d la masa intrerupt(verde/galben).akm functioneaza tot.

 

Multumesc tuturor pentru pareri in special lui @F l o r i n pentru pontu cu ferificarea cablajului!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

 Deci , acolo e problema, de la firul de la bec pana in switch si trece prin broasca. 

Si eu de cand iti tot spuneam de treaba asta ....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poi da dar pana la brosca are alta culoate si l iesire altele....deia m'o incurcat p mine orkm va multumesc tuturor inca o data.

Numai bine

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut am rezolvat azi problema era un fir d la masa intrerupt(verde/galben).akm functioneaza tot.

 

Multumesc tuturor pentru pareri in special lui @F l o r i n pentru pontu cu ferificarea cablajului!!

 

cu mare placere !

 

asa cum ti-am zis toti, ai cateva verificari de facut - de obicei, e destul de rar intalnita defectiunea pe cablaj, intre calculator si lampa.... dar am mai gasit, deci nu este un caz izolat.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

par ok, dar trebuie vazute in realitate.... pret ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

e foarte ok.... dar nu cred ca-i fabricat de Saia Burgess ... nu ?

 

trebuie sa-l vedem cum arata, sa-l desfacem ca sa vedem calitatea contactelor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

 Contact Configuration : SPST-NO

Microswitch Type : Subminiature

Actuator Style : Pin Plunger

Switch Operation : Off-On

Operating Force Max : 0.75N

Contact Voltage AC Nom : 125V

Contact Current Max : 2A

Switch Terminals : Wire Leaded

SVHC : No SVHC (20-Jun-2013)

 

E ok ca si parametri de lucru?     Sunt livrabili si cu pinii pe dreapta sau stanga.

E fabricat de o firma care ,,cica'' are contracte si cu constructori auto din Japonia/Usa....imi scapa numele firmei.

Sunt livrabile si in romania si au cred ca 100 modele de microintrerupatoare de la 10 lei pana la 200 lei.

Sunt japonezi nu americani..

http://en.wikipedia.org/wiki/Omron

post-64586-0-45971500-1392020167_thumb.j

Modificat de GABIVVX
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ideea este sa avem unul in mana, sa-l comparam ca dimensiuni.

 

sunt foarte multe care seamana, dar nu merg.....

 

Omron - este firma japoneza.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Oglinda, oglinjoara, cine este cea mai frumoasa din tara?

Ce montam ?Sugestii ?

post-64586-0-67182000-1392366877_thumb.j

post-64586-0-83250400-1392366893_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Treci cu ele, sa vedem care merge la fix.....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu le folosesc pe cele albe, posibil sa mearga si cele cu fire rosu, negre.

Modificat de Al Bundy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A ajuns la mine zilele trecute o Bora cu o problema la usa dreapta spate, respectiv nu se mai incuia/ descuia decat manual apasand pe tzumburus. M-am apucat de desfacut si cu cat avansam observam ca s-a  umblat in usa. Cand l-am intrebat pe coleg daca s-a mai umblat mi-a zis ca da; il trimisese pe tatal sau la un service  pentru ca usa era blocata. In foto de mai jos o sa vedeti cum inteleg unele service-uri ca se repara o broasca blocata de vag. Oare e atat de greu sa iti asumi ca nu stii sa repari un lucru si sa mergi mai departe? Este mai simplu sa iti bati joc de masina omului pe banii si timpul lui?

post-11532-0-45810900-1392585912_thumb.j

post-11532-0-77721700-1392585926_thumb.j

post-11532-0-11541100-1392585941_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cu tot respectul pt crescatorii de oi, dar cei care au facut aceasta tampenie cu broasca au fost niste ,,ciobani". eu am vazut altele in service...o masina dusa la reparat pt schimbare radiator climatizare, mecanic mers la o masina din parcare accidentata dusa la reparat(intamplator a unui prieten de-a celui care avea nevoie de radiatorul climatizare) si stiind ca cea accidentata e facuta pe asigurare mecanicul ia ciocanul, face zob bordul smulge radiatorul si vine sa il monteze cu pretentia unui pret de piesa noua:|

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asta se intampla cand "mecanicii" nu-si cunosc limitele sau lungul nasului iar lumea cauta "ieftin bun si repede"

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si cand le lasi masina.... tot asa,nimic nu este ieftin degeaba.....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@kelu mare om mare caracter, dupa sfaturile lui ma apuc si eu de treaba. 

off topic terbuie pus buton de like la unii membrii :))''

 

multumim

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asa am si eu probleme cu usile,cand se inchid cand nu, de la centralizata.Chiar ieri cea dreapta spate nu se mai inchidea deloc la propriu,pe cand s-o leg cu centura sa pot sa plec acasa si-a revenit cumva dupa ce am tot miscat limba aia de la broasca.

Tot mecanica este problema cred,mai mult ca sigur,doar ca trebuie sa-mi aleg un meserias bun sa nu-mi faca minuni prin usi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da-i cu spray degripant exact pe limba care inchide usa pe platnicul de pe stalp.

E posibil sa aiba multe mizerie in locul respectiv si limba sa nu mai lucreze corect.

Daca nici asa nu rezolvi treaba.... Trebuie desfacuta broasca si vazuta care este problema ei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu cred ca rezolva nimic cu spray-ul. Trebuie demontata broasca si refacute lipiturile de pe partea electrica. Daca tot umbli schimba si switch-ul. Ai grija ce meserias gasesti (vezi mai sus postul lui kelu ).

Eventual cauta pe laprestari servicii daca e cineva care repara broaste in zona ta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Aerofan locked şi pinned this topic
  • Aerofan unpinned this topic
  • Aerofan pinned this topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!