Jump to content

Switch usa - probleme


ovidiubest
 Share

Postare recomandată

Laurentiu_LWR

Inainte sa desfaci iala...inlocuieste o perioada ledurile cu becuri normale...si vezi daca mai face...

Daca tot face asa...e din iala :(

bafta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va salut! Eu am gasit asa ceva la mine in oras, a mai folosit cineva ceva asemanator?

Credeti ca ar fi bun?

 

 

post-80491-0-96798700-1363165853_thumb.j

post-80491-0-44694500-1363165862_thumb.j

post-80491-0-12904800-1363165872_thumb.j

post-80491-0-35711300-1363165880_thumb.j

post-80491-0-55651600-1363165889_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ursachicatalin

Cred ca e la fel de prastie ca cel cumparat de mine. Nici la acesta nu cred ca se desface capacelul

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

acum, de folosit sigur au folosit.... cat e de bun ? eu nu as pune asa ceva la yale... de ce ? se strica ele cele originale, dar chinzaria asta....

 

daca vrei sa vezi diferentele dintre ele - cel original si ce ai cumparat tu - cauti niste poze incarcate de mine - in care am comparat cele doua switch-uri - desfacute.... nu au nicio legatura - din punct de vedere al calitatii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E mai bun fata de saia deoarece are acel tamburus mai mare si mai rezistent la actionare. Si in asta si in celalalt saia fara garnitura o sa intre apa, dar protejat cu vaselina sau cu wd40 o sa functioneze. Asta, niciodata nu o sa taie cauciucul de pe limba de actionare si nu se departyeaza de suport sa calce limba pe alaturi. Succes.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, e mai bun..... se vede si din poze. Acum, asta ai cumparat... tu decizi - dar sa fie mai bun ca Saia,  montat de fabrica pe masina, eu nu pot spune.

 

SANY0191.jpg

 

SANY0190.jpg

 

SANY0189.jpg

 

 

SANY0187.jpg

 

 

SANY0186.jpg

 

SANY0188.jpg

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

DAca tot zici de OEM, pune poze cu SAIA cel de pe masina, nu alea din comert.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stati domnilor nu va suparati, imi pare rau ca s-a iscat discutia asta mai aprinsa.

In cautare de swich si de cineva sa il monteze am gasit la un singur magazin din Buzau

aceasta componenta foarte ieftina de altfel, daca nu merge nu merge, asta e, oricum il incerc,

am comandat si doua Saia de la unul din magazinele din linkurile voastre pentru care va multumesc.

 

Va salut!

Modificat de Flanker
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stai linistit... eu nu ma agit deloc.....

 

a mai fost acum ceva timp discutia asta, cand eu montam Saia... dar din cate stiu, cam toata lumea a achiesat acum la ele... asa ca, nu-mi fag griji - ce e bun, bun va ramane... din moment ce place la toti.

 

Fiecare monteaza ce vrea... diferenta de bani intre cele doua switch-uri este rezonabila... consider ca masinile voastre merita din plin acesta diferenta.

 

In rest - eu suntin libera alegere - dar asta e sfatul meu - folositi switch-uri de calitate - nu pe cele de 2 lei (ca atat costa respecectivul) - e pacat - prea mult de munca, pentru a pune ceva prost.

 

 

 


 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu am montat chinezarie de vre o 2 ani ,ca n am gasit alltceva in oras si merge fara probleme si tind sa cred ca cu cat timburusul e mai robust e mai OK

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mihai.Nechifor

Corect, in 99% din cazurile la care am umblat eu la switch se toceste tumburusul si mai calca bine pe el piesa aia din yala. Dar ma gandesc ca un switch de 2 lei are materialul mai prost decat cel de 10 lei. Oricum ca cel OEM cu garnitura cauciucata la tumburus nu se compara niciunul, vorba lui Cristi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Fiecare monteaza ce vrea... diferenta de bani intre cele doua switch-uri este rezonabila... consider ca masinile voastre merita din plin acesta diferenta.


 

In rest - eu suntin libera alegere - dar asta e sfatul meu - folositi switch-uri de calitate - nu pe cele de 2 lei (ca atat costa respecectivul) - e pacat - prea mult de munca, pentru a pune ceva prost.

 

eu atat am avut de spus..... cand acel produs - care se vede in poza, se va compara cu cel Saia... poate doar un copil sa nu vada diferenta de calitate dintre ele...

 

altfel, parem neprofesionisti afirmand ceva contrar celor ce se vad cu ochiul liber....

 

 

 

 

 


 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am schimbat la masina mea,vad ca se discuta despre pret,am comandat de pe unul din link-urile de pe forum dupa cod saia burges si 4buc m-au costat aprox 15-20 lei , arata exact ca cele originale si merg fff bine deci nu stiu la ce preturi ati gasit voi dar oricat ar fi merita sa puneti originalul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai zi ne si noua de unde le ai comandat..ca toti am lua lucruri de calitate la preturi rezonabile daca am gasi..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu tot Saia am montat si nu sunt probleme cu ele. Sincer ,eu nu m-as chinui sa montez o chinezarie de 2 lei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

PArca am mai zis ce folosesc eu, ZIPPY. dar cine sa ma asculte si pe mine......

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

salut pe toata lumea, cu switch-ul din usi m-am lamurit dupa ce am citit cele relatate mai sus, dar switch-ul de la portbagaj la bora se poate schimba? a facut cineva ? multumesc anticipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Exista si ca cel original al TME http://www.tme.eu/ro/details/v4nst7ul/microcomut-cu-lama-cu-mont-prin-apas/saia-burgess/# care are protectie de cauciuc. Tot la fel de bine exista si varianta ca cea negata de Florin dar facauta de firma "mama" XCG3Z1

 

Mi-a schimbat kelu capacul de la swich in urma cu 1-2 ani. A refacut si lipiturile dar de la putin timp dupa schimbare apare fenomenul iarasi. Din 3 deschideri la una nu se aprinde plafoniera si nici lampa din usa. Am miscat serios de instalatia electrica din burduf fara rezultate. Probabil trebuie sa platesc si sa desfacem si sa vedem ce este acolo. Exiata si astfel de cazuri si mai costa in plus...

Modificat de rares v
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Rares - la cel ca original trebuie taiate firele de la switch - si switch-ul fixat prin lipire pe yala.... deci, nu recomand.

 

la cel care l-ai postat tu ca renegat de mine.... nu ai postat ce trebuie - eu am zis clar ca sunt impotriva celor chinezesti... cele care costa 1-2 lei... .  nu impotriva acelui model sau a celor de la Saia.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am luat de la TME,SAIA original , mi le-a comandat un magazin de electronice si a fost intre 3 si 9 lei bucata , nu mai tin minte exact, am luat 3 bucati.

Modificat de terminatoru
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

3 lei nu...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu recomand SAIA. Doar din astea am montat, si nu am avut nici o plangere .... toata lumea multumita.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, se potriveste.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Aerofan locked şi pinned this topic
  • Aerofan unpinned this topic
  • Aerofan pinned this topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!