Jump to content

Switch usa - probleme


ovidiubest
 Share

Postare recomandată

la banii astia mai bine o las asa, cu inconvenientul ca nu am lumina in portbagaj :)))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am si eu urmatoarea problema la Golf 4-nu mai functioneaza corespunzator swich ul adica daca usa este apropiata aproape inchisa funtioneaza altfel nu,aceasta problema a aparut aproximativ dupa o perioada dupa ce s-a demontat fata de usa (proobleme macara-inlocuita) perioada in care am gresat cu un spray si incuietorile usilor partea laterala a portierei. Nu stiu daca este coincedenta defectarea swich ului cu gresarea respectiv desfacerea fetei d usa dar intrebarea ar fi sa incerc cu wd 40?sau un degripant ceva?pe unde sa dau ?Am folosit un spary de contacte acolo unde am dat anterior cu posibilul spary buclucas si nimic..

Ajung la demontarea fetei de usa?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E tocita/deplasata tija sdwitch-ului. Se rezolva numai prin inlocuirea lui. Nu are nicio legatura cu demontatul macaralei. Si da, ca sa schimbi switch-ul trebuie data jos fata de usa interioara, panoul cu macaraua si apoi broasca data jos. Se schimba switch-ul se refac si lipiturile si eu recomand si curatarea actuatorului din broasca daca tot se umbla

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am schimbat swichul in usa stanga,si dupa cateva saptamani de functionare corecta siguranta sare din nou cand o inchid din telecomanda,ati mai intampinat problema asta?ce credeti ca ar mai fi defect?va multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Li[piturile de [pe broasca au fost refacute ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sigur nu.....

trebuie demontata bucati yala si refacute lipiturile de pe placa de baza.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu mi-a refacut nici o lipitura,a zis ca nu e nevoie,nu sare decat o data la cateva zile,sa fie oare acele lipituri de vina?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

DA, trebuiau refacute.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca ar fi vreuna dezlipita nu ar mai merge niciodata,dar asa are momente cand sta inchisa si momente cand sare si trebuie incuiata cu cheia la usa din dreapta,atunci sta inchisa

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

OK, cum crezi tu, nu vreu sa ma cert cu tine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mony - asa e.... sunt momente cand face contact si cand nu... gasesti yale cu lipituri reci si care nici nu manifesta niciun simptom. Cand sare yala - nu sta incuiata, altceva defect nu este - garantat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

va multumesc,o sa ma intorc la cel care mi-a schimbat switch-ul sa-i spun sa-mi verifice si acele lipituri

va multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

e relativ simplu,

la caldura cositorul se dilata, la frig se contracta, si de aici rezulta ca ba face contact, ba nu face :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si vibratiile ....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va salut

Am urmatoarea problema : la scanarea cu vag 908 pentru alte probleme, am vazut ca senzorul de usa inchisa-deschis stinga fata , cel de la sofer nu indica. Spuneti-mi va rog unde este acest senzor, eventual codul lui si cum se inlocuieste?

Multumesc anticipat!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cauta dupa switch usa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut!

in primul rand vreau sa va multumesc pentru treaba care o faceti, mi-a fost forte folositor acest topic pentru refacerea lipiturilor si inlocuirea switchurilor de la usi.

in al doilea rand vreau sa prezint o alta problema:

dupa ce am refacut lipiturile si am inlocuit switchurile am observat ca imi arata in bord simbolul de usa deschisa dar nu imi spune care usa este asa cum imi spune la portbagaj.

vreo idee?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut!Am si eu o intrebare ,mai tii minte ce scria pe microintrerupatorul original dupa ce l-ai scos de acolo?eu am gasit switch de 3A 250 VAC si swicth de 3A 125VAC 1,5 250VAC si 1A 125VAC care se potriveste acolo.Multumesc pentru raspuns

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu mai stiu ce scria, dar pot sa iti spun ca am inlocuit doar capacul cu buton de unele care se numesc "v4nct7" de la burgess

si sunt la fel cu cele montate pe masina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut

Spune-mi te rog acest svich ce rol are ca am observat ca lampa de jos de pe usa o actioneaza dar nu imi mai arata in bord ca e deschisa usa si nu suna cind ramin farurile aprinse. Are mai multe contacte sau sa am alta problema?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si refa si lipiturile reci de pe placa de baza a yalei - trebuie desfacuta - problema poate sa fie si de acolo sau sa revina in scurt timp, daca nu le refaci.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Azi de dimineata mi-am dat seama care este treaba cu aratatul usii deschise pe bc.

arata CARE usa este deschisa doar in timpul mersului, nu si pe loc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Aerofan locked şi pinned this topic
  • Aerofan unpinned this topic
  • Aerofan pinned this topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!