Jump to content

Switch usa - probleme


ovidiubest
 Share

Postare recomandată

incearca cu WD 40 poate reusesti asa,de obicei da rezultate

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am dat si cu WD 40 dar nimic ,e intepenit . Cum este uzat capul nu am cum sa-l prind cu surubelnita. Tot gaurit ajunge si schimbat. Pana gasesc cel original am gasit unele cu cap ce se desfac cu surubelnita lata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut!

Nu mi se mai aprinde lumina in interior si nu se mai aude buzzerul pentru faruri aprinse atunci cand deschid usa fata stanga. Stie cineva unde pot rezolva problema in Craiova.

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu tocmai ieri am schimbat acel intrerupator din usa la golful iv al meu si la un audi a4 al unui coleg!simplu si usor,daca va pot ajuta cu ceva va stau la dispozitie!apoi cand iti zice la service ca pretul la acel intrerupator e 450 ron +manopera 150 ron iti vine sa te apuci singur de treaba,bineinteles daca nu te dau banii afara din casa!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pretul acela nu are cum sa fie numai pt switch-ul in sine.mai mult ca sigur inseamna broasca cu totul.ar fi jaf la drumul mare numai switch+manopera

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

deci baiatul s-a referit doar la intrerupator nu si la broasca!faza finala a fost cand mi-a zis ca daca vreau la 100 ron imi gaureste caroseri pe stalp si imi monteaza un intrerupator de dacie! pai daca vreau imi iau dacie si gata SI IMI PERMIT TOT FELUL DE IMPROVIZATII!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am incercat si eu sa-l schimb ,problema a fost ca nu l-am putut prinde bine,tu cum l-ai prins,care-i procedura?

CE FEL DE ADEVIZ AI FOLOSIT,CUM SE NUMESTE?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

s-a scris si mai sus.picatura sau un adeziv mai rasarit.nu super glue de 1 leu de la "rusi".tine foarte foarte bine.siliconul nu-l tine fix si el se va misca acolo si nu va actiona cum trebuie :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai il prinzi inapoi exact cum l-ai desfacut,incerci cu un pistol de lipit sau fier inrosit sa-i topesti acele doua plasticuri rotunde ca un nit ce le fixeaza de broasca!la audi a4 are o siguranta care il tine pe broasca,daca poti sa faci rost de asa ceva e si mai bine!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

siguranta aia nu e numai la audi,e la toata gama vag,insa pe sarite.nu am reusit sa gasesc un an anume in care s-a pus acea clema.e buna varianta cu pistolul de lipit,insa picatura e sfanta,switch-ul aftermarket nu are piciorusele acelea.mai este solutia oferita de colegul al bundy,sa iei partea cu picioruse sa o pui la switch-ul nou.poti incerca cum iti este mai usor. ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am reusit sa desfac suruburile de la broasca , urmeaza sa fac operatiunea de schimbare switch. Azi am observat ca la usa stanga spate am o problema :nu merg martorul din bord si plafonierele de fiecare data cand deschid usa , doar cand si cand , merge cu intermitenta. O fi de bai tot switch-ul ?? Noroc ca am comandat 4 . Am dat in broasca cu putin spray si si-a revenit , nu mai face figuri . O fi contactele sau switch-ul?

Pasii de urmat pentru dat broasca jos la usa din spate sunt la fel ca la usa din fata ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

MasinaPoporului

Salutare.Am intrat si eu in posesia unui Vag-Com de curand si am descoprit cate ceva.Pe langa ca atunci cand descui masina portiera stanga spate nu se descuie tot timpul decat daca apas si a 2 -a oara pe butonul de deschidere,cand incui masina nu mai claxoneaza goarna(activata sa claxoneze cand incui si descui masina) claxoneaza doarcate o data, am observat pe Vag-Com ca portiera stanga spate apare LOCKED tot timpul si nu apare niciodata UNLOCKED cand incui descui.Sa fie problema de la vre-un switch din broasca?

P.S:cand mai deschideam portiera de la sofer sau pasager cateodata imi aparea in bord indicatorul de la portbagaj deschis...si se stingea o data cu inchiderea portierei...unde ar fi problema?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eroarea aceea cu"locked" a fost stocata de cand a facut prima figura switch-ul respectiv.sterge-o si vezi daca mai apare in perioadele cand merge switch-ul.iar la problema cu indicatorul de portbagaj deschis aprins cand deschizi o portiera mi se pare tare ciudat.e ca si cum ar face un scurt undeva sau modulul al primi o comanda gresita. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

MasinaPoporului

pai...LOCKED ...nu imi apare ca eroare ci imi apare cand intru la adresa 46(Central Conv),dupa la adresa 08(Meas Blocks) si ma joc pe acolo pe la canale...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Astazi am rezolvat usa de la sofer ( schimbat switch ), maine urmeaza si cea de pe partea dreapta. Am o intrebare :usa de la sofer este deschisa si apas pe cheie sa se inchida insa nu se intampla nimic . Asa trebuie sa faca sau este ceva problema ? Am stat 15 minute si m-am invartit pe langa masina , am scos mufele , am bagat inapoi si nimic :eek: pana ce m-am gandit sa incerc cu usa inchisa si totul merge .

Modificat de aurelian08
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

DA, asa functioneaza.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am rezolvat si usa din dreapta , am schimbat switch-ul care era deja mancat si nu mai lucra . Dupa ce l-am schimbat , la o proba , surpriza , nu functiona . Am desfacut broasca de tot si am vazut ca lipiturile erau crapate . Le-am refacut si acum totul merge perfect.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

salut am si eu golf 4 din 1999 si cind deschid usa calculatoru nu zice nimica dor la porbagaji

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A mers vreodata? e posibil sa nu ai

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce inseamna "nu zice nimica dor la porbagaji "?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:lol: probabil a vrut sa spuna ca pe bord nu-i indica decat daca deschide portbagajul........

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

" salut am si eu golf 4 din 1999 si cind deschid usa calculatoru nu zice nimica dor la porbagaji "

Traducere :

salut , am si eu golf 4 din 1999 ,cind deschid usa calculatoru nu zice nimica, doar la porbagaj.

Incearca sa scrii in asa fel incat cei de aici sa inteleaga ce spui , sa te poata ajuta .

Probabil nu iti mai merg switch-urile din usi (switch-uri stricate , contacte inperfecte in broasca usii )

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se poate sa aiba doar pe portbagaj si pe usi sa nu aiba ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Aerofan locked şi pinned this topic
  • Aerofan unpinned this topic
  • Aerofan pinned this topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!