Jump to content

Switch usa - probleme


ovidiubest
 Share

Postare recomandată

si daca nu ai cheia in contact ?

Daca nu aveam cheia in contact functiona normal.adica la deschiderea haionului nu se mai stingeau plafonierele si becul din portiera. Dar dubios astazi si.a revenit la normal. Multumesc.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

hmm.. vezi daca mai face si vedem ce verificam mai departe

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am leduri peste tot(plafoniere, usi, portbagaj,lampi numere) oare sa fi dat reateu un led? Oricum acum merge bine. Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu prea are legatura....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deci ma poate indruma si pe mine cineva cu eroarea de mai jos pt broasca noua proaspat schimbata?

0928 - Locking Module for Central Locking; Front Driver Side (F220)

        27-10 - Implausible Signal - Intermittent

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

PArca am mai spus, daca e una aftermarket nu ai decat sa o inlocuiesti din nou, daca e un a OEM SH, o desfaci si refaci lipiturile si cureti motorasul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multam de raspuns. Cred ca o sa mi-o repar pe cea orignala din nou , sa o am de rezerva pana se strica cea noua. Doar pt acel buton nu are rost sa o schimb din nou.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ce parere aveti de solutia cu lamela ?

 

post-140474-0-42108200-1449335557_thumb.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu sta mereu apasat ? altfel lamela s-ar uza de 10 ori mai greu decat plasticul, deci ar fi fix pe viata, atata timp cat tine si mecanismul interior

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deocamdata sta bine. Lamela e destul de flexibila de felul ei, n-ar trebui sa se indoaie de la multele apasari.

Colegul  tommy_dj a implementat solutia :D

Modificat de drazzy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Păi nu e prea flexibilă lamela in sine. Nu stii ce greu l-am tăiat :-) ? L-am făcut fix după forma şalţului si sperăm să ţina o vreme ;-)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ce parere aveti de solutia cu lamela ?

 

merge si rezista ok. Solutia este valabila, mai ales in cazurile in care plasticul de pe limba yalei este foarte deteriorat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

inca o problema mai am, nu vine curent la motorul care deschide usa portbagaj (one touch), de unde poate veni problema? e undeva o rezistenta de unde pleaca curentul? sau alt ceva. Multumesc anticipat. Masina este un golf 4 TDI 1,9 din 2000

Modificat de victor2
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

plus sau minus? probabil in manson e rupt firu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

inca o problema mai am, nu vine curent la motorul care deschide usa portbagaj (one touch), de unde poate veni problema? e undeva o rezistenta de unde pleaca curentul? sau alt ceva. Multumesc anticipat. Masina este un golf 4 TDI 1,9 din 2000

 

o rezistenta nu.... o siguranta - da, dar nu este separat pentru actuator hayon.

 

intai verifica actuatorul - cu 12v - vezi daca lucreaza, vezi si daca switch-ul este ok. Daca da, trebuie sa pleci pe circuit, din spate in fata - pana in modulul confort - asa cum a zis si colegul, vezi si in mansonul cu fire, de la hayon.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

problema este in felul urmator, totul bine si frumos, dar intr-o zi cand am vrut sa deschid usa, nu a mai mers. am scos plasticul de pe ea, si am crezut ca e de la actuator, am luat altul sh. Dupa ce l-am montat am verificat daca merge usa, si a functionat, am zis totusi sa mai incerc o data sa fiu sigur, si spre mirarea mea nu a mai functionat. E adevarat ca nu le-am verificat la 12v,o sa incerc. Daca o sa functioneze, atunci banuiesc ca e o problema de contact,cablaje sau in alta parte, dar unde sa caut?  :dry: 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

verifica daca switch-ul de la clapa functioneaza, verifica cablajul pana in modulul confort, vezi daca iti vine pus 12v in mufa actuatorului

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut...din craiova ma poate ajuta si pe mine cineva cu schimbarea unui switch???

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Kelu, sunt sigur ca sunt multe persoane de pe vw forum care ar ajuta un coleg la reparatia yalei/inlocuire switch si nu au anunt in aria Prestari Servicii .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Exact nu am gasit pe nimeni la prestari servicii din craiova...chiar am nevoie de cineva sa ma ajute nu mai pot incuia masina nici din cheie nici din telecomanda...numai din butonul din interior si ma gandesc ca a venit iarna si o sa inhete si nu va mai intra cheia in butuc si o sa stau langa ea

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cauta pe cineva cu un tester - macar sa iti rezolve problema cu telecomanda, daca se poate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai nu merge sa o inchid din telecomanda tot din cauza switchului pot doar sa o deschid....daca dau cu putin degripant si culisez d3 cateva ori iala isi revine pt scurt timp

Cand pica switchu de tot nu mai merge sa se inchida din telecomanda si nici din cheie si daca las pozitiile aprinse am semnalul sonor de averizare si cu usa deschisa si inchisa

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, pentru ca a ramas blocat in pozitia usa deschisa... nu ai alta varianta, din pacate, decat sa repari yala... sau schimbi - daca nu ai pe nimeni care sa ti-o repare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Aerofan locked şi pinned this topic
  • Aerofan unpinned this topic
  • Aerofan pinned this topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!