Jump to content

Switch usa - probleme


ovidiubest
 Share

Postare recomandată

Am inteles..... din pacate, la service cam asa este... e mai usor sa comande una noua si sa o monteze... pretul uneia originale este foarte mare - undeva in jurul la 600 lei, cea SH - nu as pune-o pe masina fara sa o reconditionez inainte.... ca poate sa fie mai proasta ca cea de pe masina.... sau sa faca tot asa, in scurt timp... si cele after-market sunt f.f. proaste.

 

deci, doar sa caute pe cineva pe langa el, care ii poate reconditiona yala.... 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eventual, asi baga una mai noua, si desigur l-ar reconditiona inainte. Ce model de masina mai noua are butuc ca acesta?O fi compatibil sau fiecare e diferit? Ma gandesc ca modelele mai noi nu sunt asa murdare,pline de mizerie.Si se gasesc la dezmembrari.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tu vorbesti de butuc ( unde se baga cheia) sau de broasca usii ( cea care contine mecanismul de inchidere si i se mai spune si actuator ) ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eventual, asi baga una mai noua, si desigur l-ar reconditiona inainte. Ce model de masina mai noua are butuc ca acesta?O fi compatibil sau fiecare e diferit? Ma gandesc ca modelele mai noi nu sunt asa murdare,pline de mizerie.Si se gasesc la dezmembrari.

 

banuiesc ca vb de yala - cauta la dezmembrari, Passat 2004-2005 - ultimul B5,5 fabricat - are niste yale mai silentioase.... 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ok, ms am sa retin :-)

 

P.S. Silentioase in ce fel?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

corect - cele verzi.... chiar daca au motorasele fabricate in Vietnam.....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt mai silentioase ca nu mai au acel sistem de actionare a rotii dintate cu o bila ce iese in afara sub actiunea fortei centrifuge.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Adica, nu mai clickaie cand bag cheia in contact?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Fac zgomot si acestea insa sunt mult mai silentioase. Presupun ca tie iti clickaie la punerea contactului pentru ca ai alarma after market

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, exact. La fiecare tip de alarma se manifesta in alt fel?

 

 

P.S. Am o nelamurire. Mi se tot declanseaza alarma, ba bipuie o data, ba urla de trezeste si al 10-lea vecin.

Alarma mi-e in garantie, am fost la service cu ea, sa vad ce are de tot suna. Au facut nush ce test si mi-au spus ca alarma nu are nimic.

S-ar putea sa fie de la switch-ul din broasca?

Sensibil nu e pentru ca locuiesc intr-un cartier linistit, masinile nu umbla pe aici, deci nu pot spune ca trec masinile si de la aia tot suna.

Erau ocazii cand eram jos in fata blocului, langa masina, vb cu niste prieteni, si pur si simplu se declansa fara sa umble nimeni la ea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Fa o diagnoza, vezi care usa face figuri si apoi stim sa iti spunem unde sa umbli

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca te referi sa-l pun pe tester, a fost pus si nu are absolut nici o eroare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

se face test... cu usile incuiate care e safe care nu e, asta nu lasa erori in loguri...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Masina mea nu pare sa isi dea seama cand e usa deschisă la șofer,nu se aprinde lumina in interior,lampa din portiera si nu se activează nici buzzerul,ar trebui sa schimb toata broasca sau doar acel switch?

Cand lovesc usor broasca din exterior se mai aprinde uneori lampa de pe portiera si se aude si buzzerul pana la prima închidere a portierei.

Modificat de covyone
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Demonteaza broasca din portiera, schimba switch-ul, refa lipiturile de pe placa si curata si motorasul preventiv. Astfel vei rezolva problema

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru ăştia de la ţară, vindeţi careva switchuri să le montăm singuri? Sau o sursă online de aşa ceva...

Nu mă trimiteţi la aria de vânzări că am fost deja :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru ăştia de la ţară, vindeţi careva switchuri să le montăm singuri? Sau o sursă online de aşa ceva...

Nu mă trimiteţi la aria de vânzări că am fost deja :)

 

De pe tme.eu/ro am comandat eu. Doua switch-uri Saia Burgess V4NCT7, 11 lei bucata parca.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am o problema cu usa din fata de la pasager. Chestia aia care se ridica cand deschizi usa, nu mai vrea deloc sa se ridice. Cand trag de manerul de care deschizi usa simt cum opune rezistenta si se ridica. Se poate desface fata de usa din interior si deschide cumva clanta? Din ce am vazut este un surub in lateral care nu am cum sa ajung la el, se poate face ceva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In timp ce apesi din telecomanda pe deschidere loveste cu pumnul in zola broastei in exterior, sunt lipituri reci in broasca si de aceea nu se mai deschide , iar din interior nu o poti deschide pentru ca aramas blocata pe "safe".

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am incercat acum, dar din pacate tot nu s-a deschis. O sa mai incerc si maine, insa la cum am vazut acum parea moarta total. Nu se misca absolut deloc tamburusul ala. Daca totusi nu merge asa, se poate sa o descui cumva pe interior prin desfacerea fetei de usa (cat se poate, daca se poate)?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, sunt mai multe variante ..... cum am spus de multe ori......

 

- se da jos fata de usa, se alimenteaza pe direct motorasul din yala

- se da jos si macaraua, se bate direct in yala.

- s.a.m.d.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Aerofan locked şi pinned this topic
  • Aerofan unpinned this topic
  • Aerofan pinned this topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!