Jump to content

Problema La Scaunul Din Dreapta


xcs
 Share

Postare recomandată

Salut.. am un golf III COUPE din 97 si mi s`a stricat mecanismul de rabatare la scaunul din dreapta.. a mai patit cineva lucrul acesta?.. daca aveti idee daca se poate repara/schimba si cat costa sau daca trebuie schimbat tot scaunul:-s ... Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

se poate sa se fi rupt cablul care actioneaza cirligul de jos (ala care tine blocat scaunul) daca minerul se misca liber. se poate face dar trebuie sa desfaci tapiteria (cred - o sa ma uit miine la mine la scaun) scaunului sa ai acces la mecanism.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

manerul se misca mai usor decat la scaunul care merge, deci se poate sa fie cablul.... merci mult!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu am probleme cu acel scaun , la mine a cazut arcul care actioneaza manerul si nu mai stiu sa-l pun la loc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

XCS , daca ai oleaca de indemana nui mare problema , pe lateralele scaunelor ai un plastic intre partea superioara si inferioara ( bascula ) tragi de ele cu mana pana ies afara si ai sa vezi de unde basculeaza scaunul ,partea inferioara are un boltz cea superioara o gaura . Partea superioara e blocata cu o siguranata care se scoate cu o surubelnitza ,cracanezi pana iese de pe boltz pana ies afara . Dupa ce ai scos partea superioara o intorci cu tetiera in jos si ai sa gasesti 4 bucati de tabla de forma triunghiulara care trec prin tapitzerie ( acolo se imbina tapitzeria ) tot cu o surubelnitza dezdoi / indrepti tablele si tragi tapitzeria spre tetira . Din punctul asta ai sa vezi unde e rupt cablul si cu ce sal inlocuesti . Succes si sper ca am fost coerent

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

merci pentru sfaturi! o sa incerc in weekend sa vad ce reusec :blink:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

sal. unde as putea gasi manere pt scaune? la scaunul de la sofer imi lipseste si ma enervez tot timpu ca trebuie sa ridic scaunul cu ajutorul unei chei sau ceva..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!