Jump to content

Coduri De Produs


Vizitator
 Share

Postare recomandată

  • Replies 170
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Cristian

    39

  • vw golf 2001

    14

  • domu

    11

  • GildedBullet

    10

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nr de caroserie VSSZZZ6KZ2R072415

Si m-ar interesa si un cod la suportul de baterie, sau de la ce model s-ar potrivi k poate caut la dezmembrari

Modificat de AlexBalamuc
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Buna ziua,

M-ar interesa un maner interior stanga fata pentru un Seat Ibiza din 2002 (modelul vechi). Nou sau SH.

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Salut.Sunt nevoit sa schimb piesa de sub motor pe care se fixeaza basculele(acea tabla mare profilata care traverseaza masina dintr-o parte in cealalta. Nimeni nu stie cum se numeste(unii ii spun jug,altii punte fata,suport motor...). Vorbim de Cordoba 2009 6L/1.4/16V/86cp,cod motor BXW. Am mare nevoie de cod si eventual de pret. Nu pot circula(risc sa afectez caseta de directie).M-ar ajuta mult macar sa stiu cum se numeste...sa stiu ce sa cat.Multumesc anticipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce cauti tu se numeste subframe, o vezi in fotografia de mai jos la pozitia 1. Codul de produs e 6Q0 199 287 X, X fiind o terminatie pe care eu nu o stiu, pentru ca in programul meu nu apare motorul tau, nefiind actualizat decat pana in 2007. Pentru codul de produs exact iti recomand sa mergi la un dealer, un pret aproximativ fiind 190-200 euro.

subframe.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Hai ca va dau si eu o mana de ajutor.6Q0199287L in jur de 1500lei.Se numeste PUNTE FATA.Ce draq ai patit de trebuie schimbata puntea?Ai lovit masina pe dedesupt?Doar Bugiad face pe AF dar in romania nu aduce nimeni.

post-64586-0-85152100-1342859250_thumb.j

post-64586-0-64512100-1342859260_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc mult pentru raspunsuri si promtitudine. Am luat masina de curand si am constatat ulterior ca a fost lovita stg.fata. Din cauza loviturii s-a deformat puntea fata iar distanta dintre roti stanga-dreapta difera cu 2cm.Sa inteleg ca nu prea sunt sanse de a o gasi noua?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

P.S. Gabi,conform descrierii din schita ar reiesi ca se numeste suport grup propulsor.Asta nu ar insemna ca este suport motor? Nu de alta, dar daca nu gasesc piesa noua va trebui sa o caut pe la parcurile de dezmembrari si sa nu ma trezesc ca-mi vine alta piesa.Scuze ca insist atat pe terminologie. Cu stima.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut. Uitandu-ma la o poza facuta am constatat ca e alta piesa din pacate. Incerc sa o atasez...poate ma puteti ajuta. Multumesc.post-11146-0-41543200-1342984211_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai e aceeasi piesa, nu inteleg de ce zici ca e alta. Se si vede in poza pusa de mine si de GABIVVX ca are partea aceea care ocoleste evacuarea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@domu,cum sa nu gasesti noua?Ti-am dat si pretul la ea..in jur de 1500 lei.E punte fata (depinde cum a fost tradusa si in romana si oricum iti vine prinsa de ea si un suport de motor..ala de pe mijloc de contrabalans).Daia iti sta o roata aiurea,a fost lovita in fata si in roata si sa strambat puntea care tine basculele

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt convins ca aveti dreptate, dar nu e posibil sa mai aibe o tabla pe deasupra(adica dinspre partea vizibila)? Eu am presupus ca ar fi alta piesa pentru ca la service (nu Seat) mi-au aratat o tabla profilata groasa cam de 3-4mm...adica cea care se vede in poza si mi-au spus ca aia e stramba de la impact si trage bascula. Ma gandesc sa nu fie de fapt doua piese deformate si implicit doua de cumparat.

@GABIVVX pretul de 1500 lei ar fi la reprezentanta?

Va multumesc la amandoi inca odata pentru rabdare si bunavointa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da,e pretul de reprezentanta sau de la un magazin care aduce si piese de original.Poti face o copie la fisele si poza atasata de noi si poti merge cu ele la reprezentanta sa iti confirme ca despre asta este vorba.Ai grija la manopera,e ceva de munca cu datul puntii jos si o sa fie si pretul la manopera destul de mare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O sa ma opresc maine la Seat. In privinta manoperei, am gasit un service unde vor aprox. 300lei ca sa-mi schimbe piesa.Mi se pare mai mult decat decent. Oricum,o sa va tin la curent.Stima.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Stie cineva daca exista kit reparatie urechi rupte far ibiza 6L si un cod? Am vazut ca pentru golf4/bora si golf 5 exista pe cod si apare si in etka. M-i se pare aiurea sa faca doar pentru golf.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Esista nenea si e eftine: :lol: 6L0941057 Set reparatie far stanga superior 53 lei,6L0941058 Set reparatie far dreapta superior 53 lei.

post-64586-0-90439700-1345540909_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Am promis ca revin. Am gasit subframe la 1230 lei si l-am inlocuit cu 200 lei.Multumesc inca odata pentru ajutor.

P.S. scuze pentru off topic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salut pe toata lumea!

Am nevoie de rama(pt. masina cu proiectoare) in care este fixat butonul(blocul) de lumini,reglajul pe verticala faruri si reglajul intensitatii iluminarii cluster. Stie cineva codul de produs si daca poate fi cumparata ca piesa separata ?

Multumesc anticipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu exista ca piesa separata, vine cu tot cu blocul de lumini. Masina are proiectoare?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Masina avea proiectoare din fabrica dar nemernicul de la care am cumparat-o a considerat ca-i trebuie si le-a demontat impreuna cu blocul de lumini,punand in loc un bloc simplu. Pana si bara este cu capace la proiectoare. A fost lovita...Am gasi ansamblul bloc lumini complet pentru proiectoare la dezmembrari dar este de la o masina de Anglia...din pacate totul este in oglinda. Blocul este identic dar am nevoie de un rama acum...uffff...

Oricum,multumesc mult pentru amabilitate si promptitudine. Esti mereu prezent si ne ajuti mult pe toti.Toata stima!

Modificat de domu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din pacate, nu exista alta solutie decat sa cumperi alt bloc de lumini, cu tot cu rama. Incearca totusi sa vezi daca nu o poti monta pe cea care ai cumparat-o de la masina din Anglia, chiar daca e totul in oglinda.

PS: Multumesc, incerc doar sa ajut pe altii

Modificat de cristian
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

As avea si eu nevoie de un cod pentru inscriptia IBIZA de la modelul ibiza 6L facelift si daca are cineva idee cat costa. Multumesc

Modificat de vw golf 2001
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

6L6 853 687 739, mie imi arata aproximativ 8 euro.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!