Jump to content

Filtru Aer Sport K&n Filters


ShMan
 Share

Postare recomandată

Salutare tuturor!

Am devenit de curand proprietar de Ibiza 2002 pe benzina. As dori daca se poate sa-mi dati niste pareri despre

instalarea unui filtru de aer sport. Filtrul era in masina cand am cumparat-o si as vrea sa-l montez (dupa ce-l curat bineinteles :D si v-as multumi si daca stiti ceva legat de curatare). Am citit pe forum-uri ca acest filtru sport duce la defectiuni ale masinii (cica se strica debitmetrul :D ) si acum intreb care este parerea voastra. Merita sa-l instalez??? Care este castigul de putere (am montata pe ea si o toba sport, tot circuitul dupa catalizator, fostul proprietar a fost pasionat :D )????? Cati cai credeti ca ar avea cu toba si filtru???? Nu sunt eu un mare vitezoman dar mi-ar placea sa stiu ca e ceva mai speciala ;)!!

Multumesc pentru orice opinie :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

Salut ..... toba sport itzi da o evacuare mai buna si ceva CP in plus , dar depinde si de toba , de ex. am si eu o toba sport BORLA si are 5 CP /

... si asta se simte doar la turatii mai mari si bineinteles sunetul ii cel care conteaza mai mult pt mine ...... si un filtru sport la fel ajuta motorul pt o putere mai mare la accelerare ... depinde si de filtru

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dar pana la urma ce se poate defecta daca se pune un filtru de aer sport, si daca se schimba evacuarea completa (catalizator sport + toba+ ce o mai fi ... tot tacamul)?

de ex ce se poate defecta la masina din semnatura 1.4 85CP 2007?

chiar sunt interesat de un astfel de upgrade, dar vreau sa stiu si ce riscuri imi asum

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am un prieten care filtru sport pe o masina si il are de vreun 1 an si nu o avut nici o problema cu el , acuma sincer sa fie probleme pot aparea mereu dar nu cred ca de la un filtru sport , eventual sa te duci sa ti-l pui la un service de tuning asa cum am facut eu cu toba mea si probabil ei o sa te lamureasca ce probleme pot aparea

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!