Jump to content

Ceasuri Cu Plasma


faty
 Share

Postare recomandată

Mi-am luat un set de ceasuri cu plasma si le-am instalat.. problema e ca se lumineaza doar ceasurile, acele nu se vad noaptea daca scot luminile din bord ( si trebuie sa le scot ca sa arate bine ). Am auzit ca se poate si cu ceva spray fosforescent dar prefer ace luminate..

As vrea sa stiu de la cei care si-ai pus sau stiu ce fel de ace pot sa folosesc.. Si mai exact cum anume. Am auzit ca se pot folosi ace de Bora sau de golf 4 dar cam atata.. doar am auzit.. nu stiu cum sunt luminate, cum sunt prinderile, am de tras fire prin interior.. nu stiu ce am de facut. Si mai mult de atat, unde as putea gasi oare ace, ca nu mi sa merita sa cumpar toate ceasurile ..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aha.. ok.. o sa incerc sa caut, sper sa gasesc prin dezmembrari pe undeva..

Si gasesc si pentru temperatura apa si nivel benzina ? gasec pentru toate ceasurile pe b4 ?

Edit: Sti si cum se prind ? i acelasi sistem ? Nu influenteaza afisajul daca e acul diferit ? trebuie calibrate sau ceva de genu ?

Modificat de faty
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

salut! am primit ceasurile de la marius_n69 dar nu stiu la ce adresa sa ti le trimit

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

@faty - ti-am trimis ceasurile (sa fie 10 zile de atunci)... Cum sunt, ti-au fost de folos?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@faty - ti-am trimis ceasurile (sa fie 10 zile de atunci)... Cum sunt, ti-au fost de folos?

Salut.. mersi..

Inca nu am apucat sa le mesteresc bine.. nu am gasit leduri sa le pot lumina frumos.. o sa pun poze cand reusesc sa le termin :)

Sper cat de repede.. nu prea am timp.. doar foarte putin in weekend.. ( lucrez si sambata ) ..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!