Jump to content

Proiectoare ceata cu functia Cornering


rvacaru
 Share

Postare recomandată

Cum o fac si eu ? un ajutor ar fi perfect :icon_thumleft:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cu VCDS-ul, pe centrala electrica, daca suporta - la Long Coding.

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca e din 2008 are centrala pe 30 bytes si merge.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, dar el are un Touran 2005 in profil, intreaba pe aria Octavia2... si nu zice macar sa stim daca e pe O2 sau altceva.....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu vad profilul si semnaturA de pe mobile

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am inteles... are un Touran 2005... si pe alt topic, a intrebat de activari la G4.... de aia m-a bagat in ceata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...

Cred ca nu ai inteles ce inseamna functia "cornering". Uite mai jos un link sa te lamuresti:

 

 

PS: Nu inseamna nici abtipilduri, nici leduri si este o functie care te ajuta in curbe. :icon_thumleft:

Modificat de Nicu CNN
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Si cu ce te ajuta in curbe daca se aprinde un proiector de ceata chiar asa mare realizare este!!??conduc si camion pe tot felul de drumuri niciodata nu am avut vreo problema sa nu vad in curbe am dat de zeci de carute nesemnalizate si nu cred ca un far de ceata in plus ar fi ajutat la ceva!!da sunt de acord ca sistemul care il are mercedes ala cu farul adaptiv legat la un senzor care citeste orice obstacol la 10 metri in fata mai e ceva dar sincer sistemul asta mi se pare un gadget parca e o jucarie pt copiii prosti e doar parerea mea!!!

Modificat de mike77
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

las-o mai usor... faptul ca tu nu ai nevoie, nu inseamna ca acest sistem nu este util

 

in primul rand nu ilumineaza in curbe, pentru ca la viteza peste 40 km/h se dezactiveaza. Asta inseamna ca te ajuta la viraje in locuri de parcare, pe alei inguste, etc luate cu viteza mica.. si crede-ma ca se observa diferenta, mai ales la masinile care au proiectoare de ceata cu oglinda mare (cum este cazul la Octavia 2 pre FL )

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu nu am spus ca nu e util dar mi se pare facut un pic dupa ureche am spus ce putea sa faca la un pret apropiat dar asa cand ii vad in retrovizoare cu farul lor de ceata care se aprinde la viraje imi par niste tzarani care se joaca cu luminitele culmea le folosesc pe zi in plin soare ce sa spun mai bine renuntau la sistemul asta si puneau stop cu leduri in spate alea chiar ajuta se vad de la distanta mare si consuma f putin!!

Modificat de mike77
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!