Jump to content

Si eu m-am decis sa iau un SEAT :)


Nautilus
 Share

Postare recomandată

Salutare la toata lumea

Am decis, in urma unor complexe calcule financiare :) sa-mi iau o masina SEAT.

Oscilez intre Ibiza FR TDI (130CP), Leon FR TDI (150CP), si Ibiza Cupra TDI (160 CP). As vrea sa stiu mai multe despre fiecare: cum se comporta la drum, suspensii, consum(mai ales in oras!), echipare si configuratie(exista Ibiza FR sau Cupra si in versiune cu 4 usi? este vreunul din modele disponibil ca 4x4?) etc

Multumesc

~Nautilus

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Despre Seat Leon TDI de 150 de cai pot sa-ti spun cu certitudine ca e (si) 4x4. E masina la care am visat eu ... si visul a devenit intr-o oarecare parte realitate (realitatea insa se termina imediat dupa Leon :) ... restul a ramas vis)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ibiza nu e sigur disponibil 4x4. Leon-ul din cate stiu si eu exista in varianta 4x4 TDI.

Despre consum exista un topic dedicat in sectiunea TDI, cred ca te vei lamuri de pe acolo.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

:)

cand alegi una dintre aceste masini nu prea mai te intereseaza consumul...

:winter:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai raspuns la un topic vechi de 1.5 ani, Nautilus si-a luat de mult masina :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am observat...

Dar mi se pare aiurea atunci cand ai de ales intre 3 masini cu pret peste 20.000 EUR, sa te uiti la consum (ca una consuma cu 2% mai mult) :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am observat...

Dar mi se pare aiurea atunci cand ai de ales intre 3 masini cu pret peste 20.000 EUR, sa te uiti la consum (ca una consuma cu 2% mai mult) :)

S-ar putea sa te oftici, dar motorul meu 1.8T consuuma doar ff putin mai mult, sau chiar la fel, ca 1.6 al tau :P

~Nautilus

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Hm ... nu asta era ideea. Peste un anumit prag al pretului la masini, nu prea mai conteaza consumul. Asta vroiam sa zic.

iar daca motorul tau consuma mai putin decat al meu ... asta e... bafta tie...

:D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!