Jump to content

Problema Scaun Electric


wts
 Share

Postare recomandată

O mica problema:

Acu vreo 1 luna mi-a plouat in masina. Totul bine si frumos pana aici, acum apare urmatoarea problema:

Am scaunele RECARO, si sunt electrice inclusiv fata-spate, spatar, si regllajul inaltime/jos.

Dupa ce ridic scaunul, nu mai pot sa-l dau jos. Si asta abia ieri am observat. Ma gandesc ca din cauza apei care a fost atunci, sa fie vre-un contact stricat? unde sunt contactele de la scaunul din fata sofer. La scaunul din dreapta totul e bine si frumos.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

La masina mea exista sub scaun cate un motoras pentru fiecare fata-spate, spatar, si reglajul inaltime/jos. In momentul cand trag scaunul la maxim fata si sus sare mufa de la motorasul care actioneaza fata-spate. Verifica contactele de la fiecare motoras e posibil sa fi sarit acea mufa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dragos Ene e foarte corect...alte pareri?? in afara de mufa sarita/distrusa/oxidata oti sa se fi ars motorasul sau sa se fi distrus angrenajul...mai bazaie ceva cand actionezi butoanele?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

deci mentionez ca pot sa ridic scaunul - sus , doar ca nu-l mai pot lasa jos. motorul functioneaza, dar nu mai vrea frunctia - jos

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai si cum iti dai seama ca mai merge in sus? Sa inteleg ca nu e la max. sus?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

forceturbo - nu m-am prins. pai nu e maxim ridicat-sus. am incercat ieri sa ma joc aiurea cu el, si doar putin l-am ridicat. vad ca jos nu mai merge.last... forceturbo nu stiu de ce ai postat daca nu ai ceva concret sa ne zici...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!