Jump to content

Display Central


spulberel
 Share

Postare recomandată

sunt si eu de 2 zile un posesor de polo happy 1.2 70CP si inca nu am descoperit cum fac sa-mi apara informatiile furnizate de computerul de bord pe display-ul central dintre turometru si vitezometru. e cineva care ma poate lamuri? am citit eu manualul dar nu merge cum descriu aia acolo.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sigur masina are computer de bord ? L-ai ales tu ca obtional ? Happy nu il are standard, din cate stiu eu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

masina e dotata cu toate optionlale ce erau pt polo happy (computer de bord, inchidere centralizata, oglinzi electrice si incalzite,...)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai display-ul computerului de bord este cel din interiorul turometrului. Unde iti arata default ceasul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu merge. Ala este alt tip de computer de bord, care esti disponibil doar cu navigatie, cutie automata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator
ds stiu dar ma gandeam ca merge si la mine asa cum e in poza

Asta e BC plus. Asta te-a intrebat cineva intr-un post anterior, daca ai echipata masina cu un astfel de optional.

Polo Happy nu e echipat cu compiuter de bord decat optional.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Computerul de bord la Polo Happy este situat sub turometru....acel dispay mic pe care apare ceasul digital.

Pentru a face "scroll" intre informatiile oferite de C.B, apesi butoanele (sus/jos) din capatul comutatorului pt. stergatoare.

Vei naviga intre: km parcursi, litri la suta de km, consum instant, cat mai mergi cu benzina din rezervor, etc.

Succes.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

sal! ok,aceeasi intrebare o am si eu....eu am polo atract,1.4benz si optional mp3 si bord comp....tot incerc sa-l conving sa-mi arate info pe disp central,nu pe cel din turometru!? chiar nu merge?ma oftic rau! am incercat ce zic aia in carte dar nt! nu vrea! si inca ceva am inteles de la dealer ca mp3-ul e blaup. oare cand dau mai tare/incet chiar nu afiseaza nicaieri o scala a vulumului?in liniute,cifre,ceva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Scrie si mai sus... displayul computerului de bord normal este doar cel de sub turometru, nu ai niciun dispay central, deci nu te mai chinui sa-l convingi ca stie el de ce nu vrea :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!