Jump to content

Passat 1.8t Resoftat Nu Trage


RaduMan
 Share

Postare recomandată

Salut. Am un Passat 1.8 t, i-am pus chip la dimsport acum 2 luni si mergea foarte bine. La 3000rpm te baga in scaune si in treapta a 3-a.

Insa cu timpul acceleratia a devenit tot mai slaba, iar acum masina merge cam la fel cum mergea inainte sa-i pun chip. Cine poate, va rog, sa-mi spuna de la ce poate fi sau unde ar trebui sa ma duc cu ea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

incearca mai intai o diagnoza, poate ai debitmetru stricat ..pot fii multe cauze, sincer nu cred ca e de la soft

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

salut,am avut si eu o problema de genul asta,aveam niste fluctuatii dupa 5000 mii de ture...m-am chinuit mult sa gasesc buba! am rezolvat pina la urma,era vorba de o valva cutt off care tine legatura cu pompa suplimentara de aer! la tine problema poate fii si niste furtune fisurate,intercooler fisurat sau chiar pompa de aer in sine!sfatul meu este sa mergi la cineva,sa faci o scanare si sa vezi ce eroare iti da,apoi o iei la verificat in amanunt

masina e super,dar mi se pare prea multi senzorii,vacumuri si alte minuni din aste...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!