Jump to content

Faruri Tip R8


cosmin86cos
 Share

Postare recomandată

Mar interesa daca poare cineva sa modifice un far de bora in asa fel incat pozitiile sa aiba acea linie sinusoidala ca la R8 ,A5 sau viitorul A4 (observati linia din partea de jos a farului)

Ma gandesc ca procesul nu ar fi atat de dificil . incat o unitate de angel eye ar putea fi desfasurata sa produca efectul dorit.

As vrea sa incerc sa modific farurile mele pt ca asa ceva nu se gaseste in comert si imi place foarte mult efectul optic Plus ca ar fi un first pt Romania

:icon_thumright:

Imi inchipui ca acelas efect optic sar pute aptine pentru multe alte modele vag

Modificat de cosmin86cos
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu cumva despre asta vorbesti?

Si nu era nevoie sa deschizi 2 topic-uri

NU

Am vazut topicul asta eu vrea sa im construesc ceva asemanator in far dar nu cu linie dreapta ci in linie sinusoidala (de la rotun la extremitati la drept sub semnalizare) cu LED preferabil si astept ceva idei avizate

scuze de eroarea cu 2 topic-uri am dat back sa adaug o pza cu farurile d R8 sa stie lumea despre ce vb si vad ca abagat 2 topic-uri .

Rog moderatori sa faca curat

Multumesc

Modificat de cosmin86cos
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

am mutat eu topicul dublat la cos. Am inteles ca viitorul A4 va avea si el ca la A5 / R8. Cica ar veni si ca piesa de schimb respectiva bagheta de leduri..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

FILMULET CU NOUL A 4

MS Voinea

Modificat de cosmin86cos
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ceva de genu dar vreau sa le fac la semirotund .Am vb cu cineva si a spus ca in principiu sar putea face dar nu p farurile de serie, tre sa iau faruri JOM sau FK pt ca au lupa si pot sa insir bagheta calumea Tipu Vine in Tara in preajma sarbatorilor si o sa vad atunci ce o sa fac.AAA Am uita sa intreb , stie cineva daca bagheta respectiva permite o asemenea deformare? e destul de elestica?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Banuiesc ca asa ceva vrei... Nu am gasit poza cu masina decat cu Opel Astra...tot asa ar trebui sa se vada si la golf...

post-8760-1190029476_thumb.jpg

post-8760-1190029485_thumb.jpg

post-8760-1190029492_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

din ce vad(de inteles nu inteleg nimic din anunt :) ) sunt niste cabluri angel eyes p albastru (prefer neon)si nu cred ca ar avea rost sa dau comanda .

Gasesc sigur p la noi.

Are cineva ideie de p unde as putea lua si cam cat ar costa?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poate te ajuta o traducere in engleza... e tradus cu google-translate...poate mai sunt greseli :)

No lines as with original BMW rings where the light is braked, none matte-vaguely plastic where the rings to only partly shine! No neon of parking light rings, which are from glass and break with smallest vibration or go broken. Superlight, clear LED `S. the parking lights are not ready to be installed, amateur handicrafts, no surprise effects. Simply unpack, begin, finished. The installation is easy to accomplish, without special tool or previous knowledge. The fitting instruction participates.

It hangs of your Fantasie starting from which it makes and it gives no borders. After wish also in other colors how:

White, red, orange, yellow, green, blue (Pink Cyanide warm white pink lemon Violet sky green - 8,95€ surcharge)

The parking lights are hergest

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

e cam engleza de balta dar pretul pare super . :(

8,95 euro sau am intele gresit?

Modificat de cosmin86cos
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

salut

ai reusit sa gasesti modelul pe care-l cautai?

m-ar interesa si pe mine daca ai gasit ceva

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

egat de farurile gen r8 pot sa va ajut cu asa ceva. exista un producator ce comercializeaza asa ceva. comanda dureaza 3 sapatamani dar nu exista inca pentru toata gama de vw aceste faruri. pentru cei care doresc oferta pot sa va raspund pe mail online_tuningshop@yahoo.com . Am atasat o poza cu aceste faruri se evidentiaza din pacate doar cele de golf 5.

post-1269-1193336088_thumb.png

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pt vw bora...crezi k pot gasi asa ceva..?

un pret ai idee?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

pana la urma a reusit cineva sa isi puna asa ceva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

m-ar interesa si pe mine pt o octavia1...a pus cineva asa ceva? la ce pret pot gasi?

Ms mult

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!