Jump to content

Problema Skoda Felicia


bogdy84
 Share

Postare recomandată

Salutare, am si eu o problema la masina mea. Sistemul de reglare al farurilor pe inaltime, nu functioneaza, din cate am vazut in acele furtunele ar trebui sa fie un lichid (albastru din cate am vazut ce a ramas). Acuma intrebarea mea este: exista un lichid special? Cum se reintroduce lichidul in circuit? (are vreo supapa undeva pe unde se introduce?)

A mai intampinat cineva problema aceasta?

Multumesc anticipat!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Incearca asa: scoti actuatorul din far, il ridici sus deasupra nivelului bordului, scoti furtunul de pe actuator, torni lichid pe furtun pana sa umple, pui lichid si in actuator, infigi la loc furtunul in actuator si in final montezi actuatorul la loc in far.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si pe mine m-ar interesa cum as putea sa repar reglarea farurilor de pe interior.

Mie nu-mi functioneaza deloc.

Am vazut ca in conductele acelea de plastic curge ceva lichid dar exista si multe goluri de aer.

S-auzim de bine !

roby

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Din pacate nu cred ca vei reusi sa aerisesti instalatia de reglare a farurilor. Instalatia aia vine toata, cu butonul de reglare a farurilor, pompa din el, furtune si cilindrii receptori din faruri. Lichidul e un fel de alcool tehnic combinat cu antigel sau glicerina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!