Jump to content

Fabrici Care Asambleaza Octavia


rvacaru
 Share

Postare recomandată

Mi s-a parut interesant de stiut ca exista fabrici de Octavia si altele in afara de Mlada Boleslav.

http://www.automobilsport.com/skoda-models...hl---25179.html

Cand dati comanda, vi se spune unde va fi facuta masina? Mlada face pentru Europa sau poate veni masina si din Ucraina?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Gasisem si eu informatia pe un site de prin toamana lui 2006. Ca de la jumatatea anului 2007 va incepe sa produca Octavia in Ucraina. Bineinteles ca am intrebat la dealer si am primit asigurarea ca Octavia inca se fabrica pt toata Europa la Mlada in Cehia. De altfel pe VIN cand l-am introdus scria acest loc de productie. Parca am mai gasit undeva ca e fabricata in Cehia, dar nu mai stiu exact unde. Plus ca a venit prin Curtici de acolo nu cred ca vin din Ucraina. E posibil totusi daca nu din toamna asta de la anul sigur sa le fabrice si in Ucraina mai mult ca sigur mai ales cele pt tarile din zona. Mai ales daca tii cont doar de transportul mai ieftin si mai rapid. Nu cred ca ar trebui sa scada calitatea. Asta in cazul in care nu a scazut deja in 2007 deja, dar poate sunt eu mai carcotas :)

Pt cei care sunt interesati cineva sa posteze cum iti verifici personal cu certitudine de 100% unde ti s-a fabricat masina. Fara sa te conectezi la masina cu ceva palpabil. Sa nu se intample la revanzare peste cativa ani cum a fost cu Cielo daca mai tineti minte: era fabricat in Korea era bun, era facut la noi nu mai era bun :). Sa nu pierzi 1-2000Euro la revanzare ca nu e Cehia , aiurea probabil, masina fiind oricum identica.

Modificat de AndreiO2
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Inca nu e gata fabrica din Ucraina. Vor fi facute masini NUMAI pentru statele din fosta URSS. Cehia ramana pentru Europa.

Nu pot sa cred ca "rusii" vor fi la fel de seriosi in ce priveste calitatea...Sa-si faca masini pentru ei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

conf decodificarii VIN-ului, masina mea e fabricata la VRCHLABI (CEHIA).

data fabricatiei 17/03/2005

grig

Modificat de grig
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Skoda va deschide fabrica din Ukrainasi vor fabrica masini in exclusivitate pentru piata de est inclusiv Asia.Nici un dealer din Romania nu va aduce masini de acolo pentru un singur motiv la import se vor aplica taxe vamale ce ce duce la ridicare pretului de vanzare cu cel putin 1500 de euro.Iar pentru piata de est se vo farica 99% modele de serie, la un pret acceptabil.

Decizia de a face fabrica in Ucraine si nu in Rusia este ca pretul la tabla in Ucraina este f f f mic in comaparatie cu Rusia si nu exista.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

interesant, dar cred ca va fi peste cea chinezeasca :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!