Jump to content

Rulment Pentru Compresorul De La Aerul Conditionat


Alex A4
 Share

Postare recomandată

Caut disperat rulment pentru compresorul de la aerul conditionat pentru un Audi A4 2001 ... Am cautat prin magazine cu piese de masini si am gasit doar cu tot compresorul care duce la vreo 300 euro . Vreau doar rulmentul .. nu tot compresorul ... 10x ..astept mesaje unde pot gasii asa ceva

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ti-am trimis un mesaj privat poate o sa te pot ajuta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Care rulment ca sant 3? Rulmentul de presiune din interior sau cel de la ambreiaj?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

eu am un fasait continuu atunci cand e motorul rece. mecanicul mi-a recomandat sa schimb curelele de la alternator, rolele si intinzatorul.

dupa asta zgomotul nu a incetat.

cica de vina ar fi rulmentul de la compresorul de a/c, cel care sustine o rola pe care se afla cureaua care antreneaza compresorul.

sunt decis sa schimb si acest rulment daca as gasi sa cumpar doar rulmentul!

poate ma ajuti tu si imi spui unde ai gasit unul.

multumesc anticipat!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...
alexandryysl

tre sa scoti rulmentul vechi si sa cauti unul nou pe aceleasi dimensiuni....tre sa gasesti......sunt magazine care vand tot felul....asa mi-a zis mecanicul de la service , ca cica si eu tre sa il schimb

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ar fi bine sa-ti completezi profilul,sa stim de unde esti..poate in orasul tau exista cineva sa te indrume undeva..

luigi vicol

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am scris aici ce am gasit eu pe masina cumparata in ianuarie:

http://vwforum.ro/index.php?s=&amp...st&p=718264

asa ca mergi de schimba acel rulment ca de nu o sa gasesti ambreajul rupt+ joc mare in axul de la compresorul de ac

acel rulment parca costa in jur de 1 mil... locuieste sub acea fulie de la ac, avand peste el acel ambreiaj...

pt detalii iti stau la dispozitie...

Modificat de bluewave
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!