Jump to content

Audi A4 B6 - Lumini In Manerele De La Usi


ANdi B.
 Share

Postare recomandată

Salutare baieti si fete. Azi uitandu-ma mai bine la masinuta mea am vazut ceva interesant. M-am uitat la manerele de la usi (cele 4) sub ele am vazut ca un fel de led bagat. Manerul era putin mai gros si parea ca in partea din fata are fiecare maner un led.

Ce este acolo este adevarat ca e un led?

Tin sa mentionez ca nu se aprinde nimic la mine.

Va multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ceau!! daca te referi la manerele alea de care tragi sa deschizi usa din interior,da,sunt leduri si ar trebui sa ti se aprinda acolo lumina rosie...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

NU CELE DIN INTERIOR CI CELE DIN EXTERIOR!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

aha...io unu nu am auzit niciodata sa fie leduri la un a4 la manere pe exterior...dar poate ma insel,poate tu ai.oricum daca ai,e super chestia.bafta!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu stiu daca sunt leduri sau nu, dar daca sunt la mine nu merg :| adica nu se aprind. Cele din interior unde sunt?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

exact unde e clapeta de deschis usa (in interior) cum bagi degetu,in scobitura de deasupra de clapeta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

alea de pe interior fac parte din pachetul de lumini, nu e obligatoriu sa-l ai. despre cele de pe exterior, nu am auzit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ice_2k ce include pachetul lumini?

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pachetul de lumini cuprinde pe langa ledurile alea (la modele mai noi >2004 cred), parasolare luminate si...nu mai stiu

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu am lumini, pe langa cele din plafon, la parasolare, in partea de jos a usilor, si la picioare(sofer+pasageri). in usi la deschizatoare nu am observat sa fie ceva. o sa ma uit azi mai atent.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pachet lumini = LED-uri rosii in clantele interioare ale portierelor, lampi la parasolare, lampi la picioare (sub bord si sub scaue pt locurile spate), iluminare ambientala (LED-uri rosii in plafoniera fata), rotitele gurilor de ventilatie iluminate (la modelele mai noi acestea vin si fara pachetul lumini).

LED-uri in clantele exterioare nu exista din fabrica.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Exista si pachet de lumini partial? La B5 am doar lampi la parasolare, in spate pe laterale pt citit si atat

Modificat de blueyed
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

alexrosiu, masina mea e din 2003 si din ce ai enumerat tu are tot, mai putin ledurile de la clantele interioare, alea nu le-am observat, dar ma uit azi sa vad. plafonierele sunt iluminate toate trei(fata, mijloc, spate), nu doar cea din fata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am pachetul de lumini dar sub bord in dreptul soferului nu am lumina. Asa este pachetul de lumini sau e posibil sa fie acel bec ars in cazul meu?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

leduri in clanta usii pe exterior am vazut la bmw-uri si dau f f bine , de ce sa nu aibe si audi???:)

Modificat de dorobantun
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

INVICTUS: sigur tre sa ai si la sofer sub bord bec,la tine ala e ars sigur daca restu 3 merg...verifica-l.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc pentru raspuns mariobos...Restu becurilor merg. Eu credeam ca la sofer nu este din fabrica bec acolo si nu prea am dat atentie. Acum stiind ca e ars o sa ma uit maine unde e becul si eventual sa il schimb chiar eu ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

revin si eu cu precizarea ca in clantele interioare nu am leduri cu toate ca e posibil sa am pachetul lumini, deoarece toate celelalte le am.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si la A6, cu pachetul de lumini, in manerele interioare (practic in spatele manerului) am o lumina rosie, insa nu este extrem de vizibila, e cam "diafana" ca sa fiu poet.

@INVICTUS nici mie nu mi se aprinde lumina de la picioare de la sofer, si asta pentru ca microintrerupatorul ala din broasca (care "stie" cand s-a deschis usa) e dus. Ti se aprinde becul rosu de pe usa soferului cand o deschizi? Face scandal daca lasi luminile aprinse si deschizi usa avand cheia scoasa din contact? Daca nu, inseamna ca nu becu ala e de vina, ci intrerupatorul din broasca.

Modificat de CypN
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

multumesc tuturor pentru raspuns o sa postez o poza cu manerul exterior pentru a va arata locul unde consideram eu ca se afla un led.

Numai bine!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

CypN : Intrerupatorul ala din broasca merge pentru ca imi arata daca am usa deschisa, piuie daca las farurile aprinse si asa mai departe :vaidecapulmeu: M-am uitat astazi si am vazut ca am acolo un bec dar sigur e ars.

ANdi : m-am uitat si la manerul exterior dar la mine nu este nimic sub el care sa aduca a led ..sau a orice altceva :banghead:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!