Jump to content

Blaupunkt Rns Mfd2 Cu Ecran 16:9 (versiune Cu Cd)


bogdanalex83
 Share

Postare recomandată

Salutare la toata lumea. Cine are manual in RO sau EN pentru NAVI RNS MFD2 versiunea cu CD montat pe un golf 5? Este cel din poza.

post-15010-1188148104_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, as avea eu nevoie de un manual ca nu gasesc intrarile de AV

Multumesc anticipat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Nu cred ca o sa le gasesti. Ai nevoie de o interfata speciala ca sa le activezi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 7 months later...
  • 3 weeks later...
bogdanalex83
Publicat (modificat)

Salut. Din cate stiu CD navigatie cu Romania nu exista. In linkul postat mai sus gasesti si manualul in engleza pentru navigatie. Daca vrei sa utilizezi navigatia uite un link http://www.alarmservice.ro/product_info.ph...products_id/727 . Mie mi se pare cam scump dar cred ca este unica varianta prin care poti avea Romania la sistemul asta de navigatie.

Modificat de bogdanalex83
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La produsul de mai sus te mai costa o interfata pentru a putea injecta semnalul video si audio.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Interesanta solutia postata de tine bogdanalex ... tu ai montat asa ceva pe masina ?

Daca nu, ai idee cam la ce pret ajunge cu totul ? Cabluri, interfete .. etc .. tot ce e nevoie .. Si trebuie sa merg in Bucuresti pentru montaj ?

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
bogdanalex83

Nu am montat iGO Limousine. Din cate am vz ca este singura varianta prin care cei care au sistem de navigatie cu CD pot utiliza si harti cu Romania de pe carduri de memorie. Nu stiu sigur ce interfata se foloseste. Presupun ca una de intrare a semnalului video care in principiu ar costa in jur de 250 euro. Cel mai bine e sa intrebi pe cei care il comercializeaza pentru mai multe detalii.

Modificat de bogdanalex83
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...
  • 3 months later...

Cred ca doar interfata. Cel mai sigur e sa intrebi la magazinul care il comercializeaza.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

*2500 pardon ..

oricum, am vazut RNS 510 la 800-1000 E ... mai bine mai pun bani si-mi iau un deala ..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

salut, am o problema cu navi RNS MFD2, nu citeste CD-uri audio, nu are cd changer dar am cautat despre MFD2 si scrie ca trebuie sa citeasca CD-uri, daca scot DVD-ul cu navigatia si introduc un CD audio scrie WRONG DVD, aveti idee ce ar putea fi?

am inteles ca ar fi un update pt el, se poate face un CD de pe care sa-si faca update, aveti ceva detalii?

CD cu harta RO nu este, nici DVD

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

am patito si eu.... fiiiiiii atent la la tip de CD folosesti, sa aiba viteza de 52 x, si eu scriam niste cd-uri care aveau 12 x si imi dadea eroare, dar da cand am folosit CD 52X e ok...

bafta.

Modificat de forceturbo
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Are cineva MFD2 cu intrare Aux? Eu am dar se aude foarte foarte incet si nicaieri nu am gasit cum sa modific volumul. Stiti cumva daca se pot face ceva setari? Sau daca are cineva sa imi spuna cum se aude la el.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Are cineva MFD2 cu intrare Aux? Eu am dar se aude foarte foarte incet si nicaieri nu am gasit cum sa modific volumul. Stiti cumva daca se pot face ceva setari? Sau daca are cineva sa imi spuna cum se aude la el.

unde ai mufa de aux. ??????

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am mufa AUX in cotiera. Mie asa mi-a venit din fabrica. Tu nu ai deloc? Oricum din cate stiu mufa AUX e dotare standard de la modelele MY2009 incoace.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cred ca am o problema cu MFD2-ul meu. Mi se pare ca receptia radio e foarte slaba in afara localitatii. Doar la mine e asa sau asa e la acest model de navigatie?

Nu are nimeni MFD2 in Cluj ca sa pot auzi cum se receptioneaza radio?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

colvalcea am inteles cu cd dar la ce viteza le inscriptionezi?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la cea mai mica viteza pe care ti-o permite writer-ul.

Eu le scriu la 4x spre exemplu si nu am nici o problema cu nici un tip de CD.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu am reusit sa scriu cel mai bine pe x-data la 16x dar de ceva vreme nu mai merg. si oricum dupa ceva vreme nu le m-ai citeste. cu ce program le scrii te rog?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Scuze de intarziere.

Mai nou folosesc "BURRRN" pentru ca fac cd-urile audio din FLAC-uri si e foarte usor de folosit.

Inainte foloseam fara nici o problema NERO.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

salutare, am la masina RNS MFD 2 si nu imi citeste CD-urile, mai am la ea si magazia cu 6CD-uri, stie cineva ce sa-i fac sa poata citi CD-urile ? Ms :)

Modificat de sid0
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

citeste o pagina mai in urma, si vei gasi raspunsul.

daca nu poti, incearca mai multe tipuri de CD-uri, sa fie 52x, si un program bun de scris cd-uri. Vezi ca navi a ta citeste doar cd-uri audio.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...
salutare, am la masina RNS MFD 2 si nu imi citeste CD-urile, mai am la ea si magazia cu 6CD-uri, stie cineva ce sa-i fac sa poata citi CD-urile ? Ms :unsure:

CD de curatat.La mine a facut minuni!!!De atunci citeste absolut tot!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
salut, am o problema cu navi RNS MFD2, nu citeste CD-uri audio, nu are cd changer dar am cautat despre MFD2 si scrie ca trebuie sa citeasca CD-uri, daca scot DVD-ul cu navigatia si introduc un CD audio scrie WRONG DVD, aveti idee ce ar putea fi?

am inteles ca ar fi un update pt el, se poate face un CD de pe care sa-si faca update, aveti ceva detalii?

CD cu harta RO nu este, nici DVD

aceeasi problema am si eu. cred la mine ca este de vina capul de citire. tu ai rezolvat?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!