Jump to content

Audi A4 B8 - Noua Generatie


Vlad MHL
 Share

Postare recomandată

Ice, sigur ai vazut A5. Nu este nici un A4 in Romania, de abia se iau comenzi in Germania. Te asigur eu. :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 261
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Vlad MHL

    30

  • glumaretzuu

    24

  • maryuskkk

    17

  • Thereau

    15

Top Posters In This Topic

Posted Images

Arata bine in poze...mie spatele mi se pare un pic mai reusit la modelul actual dar in rest e un progres vizibil.

Daca exista un A4 nou in oras cred ca Vlad nu mai dormea noaptea.

Modificat de DOOM
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vlad_MHL, ice e posibil sa aiba dreptate in germania din luna aprilie puteai sa faci precomanda la NOUL model de Audi A4, iar livrarile au inceput imediat dupa salonul de la Frankfurt. Un coleg de munca de la Berlin a primit in urma cu 3-4 zile the New A4.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu l-am vazut in Germania, la Ingolstadt, cand mi-am luat TT-ul. Frumos.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cam devreme luna aprilie. De obicei precomenzile sau rezervarile se fac cu cel mult doua luni inaintea lansarii, masinile putand fi livrate dupa lansarea oficiala. Asa ca nu stiu ce sa zic, dar sigur o sa aflu pana maine daca e cu adevarat unul la noi in Bucuresti. Am vorbit deja la noi la Porsche si comenzi se vor putea lua incepand cu luna octombrie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai si oamenii aia in aprilie comandau ceva la care stiau doar pretul si optionalele, fara sa stie cum arata?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

aparent.

Fiind client fidel Audi, probabil colegul si-a dat masina la buyback, a luat un discount. E ciudat oricum, azi i-am vazut pozele cu masina omului.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca sunt de vanzare pe mobile.de e posibil sa fie si la noi.Stiu ca avem un autohouse aici in Tm care aduce masini care nu s-au lansat inca in Romania.A avut C-Classe si Q7 inainte de a fii lansat la noi.Omul e neamt si nu aduce decat masini mai noi (0km) si scumpe.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut,

am si eu o nedumerire, acesta este al 3 lea model de audi a4 lansat in 6 ani, de obicei un model stiu ca tine 5 ani, sau chiar mai mult.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai modelul a tinut 6 ani, din 2002 si pana in 2008, cand vine cel nou. In 2005 la sfarsit a fost vorba doar de un facelift.

Daca sunt de vanzare pe mobile.de e posibil sa fie si la noi.Stiu ca avem un autohouse aici in Tm care aduce masini care nu s-au lansat inca in Romania.A avut C-Classe si Q7 inainte de a fii lansat la noi.Omul e neamt si nu aduce decat masini mai noi (0km) si scumpe.
Pe mobile sunt de vanzare masini comandate, nu e nici una pe stocul dealerului respectiv. Deci va zic eu sigur, nu e nici un A4 nou la noi in Bucuresti.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Poze de ieri de la SIAB... m-am hotarat ce masina vreau dupa asta de-acum :P :P

post-1533-1191835999_thumb.jpg

post-1533-1191836003_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am fost si eu ieri, si ziceau ca modelul expus este A4 S-line ... asta inseamna ca noul A4 nu va fi chiar identic cu cel expus... oricum, e frumoasa :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Foarte frumos modelul la SIAB, dar am fost dezamagit de distanta la care il puteai vedea.

Cum apare prin vreun showroom la dealeri va rog sa postati aici sa merg si eu sa il vad mai amanuntit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Are doar pachetul exterior S line masina arata identic si la fel.

Au aparut listele de preturi la dealerii autorizati AUDI in RO.

Sunt relativ putine masini alocate pentru ultimul trimestru pentru RO asa ca va sfatuiesc ca demarati discutiile cu dealerii, masini care se vor putea livra anula acesta.

Majoritatea comenzilor in fct de pachete vor prinde Jan livrare.

Succes,

Este o supermasina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

din poze, e teribil de frumoasa! poate doar ledurile... mi se pare ca arata a kitsch, dar mai astept pina o vad live sa-mi definitivez parerea.

puntea fata a avansat cu 154 mm, si distributia maselor pe punti este mai echilibrata, si sper ca sa va mai atenua din tendinta de subvirare

in sfirsit are si guri de ventilatie pentru locurile din spate, iar o optiune a sistemului de climatizare ar fi controlul pe 3 zone - sofer, pasager si spate

functie suplimentara a esp-ului de uscare a discurilor de frina pe ploaie

introducerea sistemului de admisie variabila audi valvelift system

toate motorizarile in momentul lansarii au supraalimentare (1.8 tfsi 160cp, 3.2 tfsi 265cp, 2.0 tdi 143cp, 2.7 tdi 190cp, 3.0 tdi 240cp) - mi se pare mie, sau e o tndinta generala a grupului vag de a oferi supraalimentare la mai toata gama de motorizari si cilindree?

si mai citisem pe undeva, dar nu mai retin pe unde, audi vrea sa restrictioneze posibilitatea echiparii cu tractiune intagrala a modelelor cu motorizare in 4 cilindri ( desi s-ar putea ca informatia sa nu fie chiar atit de adevarata), ceea ce ar fi pacat, avind in vedere ca, desi a crescut in dimensiuni (lungime totala de 4,7 metri), masa totala e mai redusa comparativ cu a modelului anterior (de ex., a4 1.8 tfsi va cintari 1.410 kg.)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

atunci inseamna ca era o greseala de redactare in revista pe care am citit-o. scuze!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

aceeasi afirmatie am facut-o si la adresa a5-ului: interesant este faptul ca plansa de bord este foarte asemanatoare cu a6 si q7.

oare posesorilor de modele situate mai sus in gama le convine asemanarea izbitoare cu un model de jumatate din pretul platit de ei? ca doar de-aia scot ditai punga de bani: pentru exclusivitate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu e chiar la jumatate din pret. Chiar asa ieftin ti se pare A4? E probabil doar inca o masura pentru reducerea costurilor de productie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E probabil doar inca o masura pentru reducerea costurilor de productie.

luata in defavoarea cui?

sa spunem ca ti-ai luat un a6 pe la inceputul anului; acum ceva vreme observi ca a iesit a5-ul, cu un bord asemanator. spui... ok, e un coupe, nu-i bai, eu si asa cautam un alt gen de masina. apoi apare a4. care... la dimensiunile pe care le are, apropiate de a6, felul cum arata, te cam face sa te oftici. si deodata te trezesti ca ai o masina care pare cumva ca se pierde in multime.

evident, exagerez un pic, dar chestia imi lasa parca un gust amar. consider ca modelele ar trebui sa aiba o oarecare individualizare; evident, sa aiba identitatea marcii, dar sa si-o pastreze si pe a lor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din pacate spatele seamana cu seria 3 de la Bmw. Si A5-ul seamana cu coupe-ul de la seria 3. Sunt putin disperati, ca pe plan mondial Bmw i-a devansat si pe Mercedes si pe Audi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

NU sunt de acord cu afirmatia ta GRoove. Nu cred ca BMW a facut progrse semnificative in ultima perioada. Seria 3 e chiar o masina uarat care nu impresioneaza prin absolut nimic la aspect.

Audi incearca sa pastreze aceeasi linie in toata gama :Driver:.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

NOUL AUDI A4 - 12 Octombrie 2007

Sursa

Reason for edit: postul era prea lung, am dat direct link-ul catre el.

LE: rotnic, data viitoare mai multa grija la deschiderea de noi topic-uri :beerchug: Exista deja un topic de discutie pt acest subiect, aceasta, in care am mutat topicul tau.

Modificat de BogdanS
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • cogdao a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!