Jump to content

Ce Norma De Poluare Are ?


Sandu V.
 Share

Postare recomandată

Cam aiurea cu AGR.Eu te sfatuiesc sa mergi la RAR.Eu am mers acolo am aratat actele si mi-or zis ca va fi  omologat ca si euro 3.Taxa 2100 ron....traiasca statul roman....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 weeks later...
  • Replies 392
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • GABIVVX

    75

  • big_marian

    15

  • drazzy

    14

  • marius1982.11

    10

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salut ! Sunt pe cale sa achizitionez  un golf 4 fabricatie 05 cu VIN-ul WVWZZZ1JZ5W048138 . Este sigur euro 4 ? Nu vreau sa am surprize neplacute la R.A.R. Merci !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc mult! Acum astept sa vad daca se verifica ce exista in cartea service cu ce exista la reprezentanta in tm. Masina are 180 783 km.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se poate afla ce euro este masina cu seria: VSSZZZ1MZ1R055487. Are cumva si cutia de viteze cu codul cu probleme de se rup niturile sau se sparge?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Emission standard 0GG Emission standard EU4

Cod cutie viteze DUW

La cutiile astea sunt probleme,dar am senzatia ca din 2001 au schimbat sistemul de ambutisare a grupului conic.

Nuhs sa iti spun exact 100%.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut!As dori si eu sa stiu ce euro are masina ,seria wvwzzz1jz1u046384. E un golf IV, 1.4 din 2001. Multumesc anticipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Emission standard 0GG Emission standard EU4

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna are un prieten un golf 4 din 98 1.9Tdi Alh si as vrea sa il cumpar. in actele de germania scrie D3. Vin-ul este: WVWZZZ1JZWW155403. Ma puteti ajuta? Multumesc anticipat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Emission standard 7CA Emission standard LEV 3/Tier 3 160

Am senzatia ca iese E2.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Euro 2  100 % , D3 nu este acelasi lucru cu euro 3, Iti spun ca acelasi lucru l-am patit eu tot cu un Golf adus din Germania unde pt norma D3 se plateau aceleasi taxe ca si pt Euro 3 , In RO D3 este undeva intre Euro 2 si Euro 3 RAR-ul o sa il dea Euro 2

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

alh-ul il scoate euro 3 de obicei, dar nu exclud exceptii in tara asta...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

multumesc pentru raspunsuri.o sa sun la rar sa vad ce spun ei

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

La ALH,D3 iese euro 3 daca nu ai probleme cu noxele.Se mai face un raport de  cei de la RAR catre Bucuresti,iiar  daca  acestia aproba ai E3.Sunt emotii in plus dar merita.Iti doresc succes!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut ! Un Golf IV din 2003 cu motor ALH, serie sasiu WVWZZZ1JZ3W445845 in ce norma de poluare s-ar incadra ?

Multumesc !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut!As dori si eu sa stiu ce euro are masina ,seria WVWZZZ1JZYW278775. E un golf IV, 1.4 din 1999. Multumesc anticipat!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut ! Un Golf IV din 2003 cu motor ALH, serie sasiu WVWZZZ1JZ3W445845 in ce norma de poluare s-ar incadra ?

Multumesc !

Salut

 

100% Euro 3 !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut!As dori si eu sa stiu ce euro are masina ,seria WVWZZZ1JZYW278775. E un golf IV, 1.4 din 1999. Multumesc anticipat!

Emission standard 0GF Emission standard D3 EU3D=asta inseamna EURO 2 ...1000%.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

euro 2,fiind benzinar....

Modificat de lewap
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salut am si eu o Bora din 99 cu motor AJM 1.9 de 1896 cm3 si 85 de kW adusa din afara si m-ar interesa ce norma de poluare are si cat ar fi CO2 la ea.

Seria: wvwzzz1jzxw604432

Si daca ati putea sa-mi ziceti cat m-ar duce inscrierea adica taxa de mediu? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna ziua, boieri dumneavoastra.

Este primul meu post aici pe forum, desi va citesc de ani de zile...fiind un fost posesor de Skoda.

As vrea sa va spun doar atat : faceti o treaba de nota 20, cu felicitari !!! 

Daca deranjeaza postul aici, rog un mederator sa-l mute in aria dedicata.Multumesc !

 

Cateva informatii despre urmatoarea serie , daca va rog...norma de poluare, motorizare, dotari.

 

WVWZZZ1JZ1W186793

 

 

:RO flag:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Catalin994 click aici

 

@GABI ALH pdf/txt ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Grazie mille !  :icon_idea:  :vwrullz:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mai indraznesc cu o rugaminte:

VW Golf Plus 2006 serie sasiu WVWZZZ1KZ6W565381, tip motor BKC 1896 cmc diesel la ce clasa se incadreaza ?

Multumesc mult !

Modificat de raduci
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut. Am si eu o mare rugaminte. Am gasit un vw polo si nu stiu norma de poluare. Masina este adusa din austria si pe acte nu este trecut acest lucru si nu vreau sa am surprize neplacute la rar. Am in schimb seria masinii WVWZZZ6NZ1Y373044 tip motor AKP Benzina.

Merci mult !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!