Jump to content

Probleme iluminat cluster


ingerul_danutz
 Share

Postare recomandată

Ba o sa iasa doar ca trebuie modificate si rezistentele care alimenteaza ledurile.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

FanBarcelona

poza a fost facut cu un telefon, iar intensitatea luminii era la maxim...o sa va arat si restul bordului la sf weekend'ului dupa ce termin..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

Ba o sa iasa doar ca trebuie modificate si rezistentele care alimenteaza ledurile.

http://vwforum.promo...ed-uri-cluster/

Asa da, dar doar din schimbarea ledurilor, nu merge.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

georgianlaurentiu50

Unde la Cd player nu prea ma pricep unde se scoat butoanele de la radio e un scris Safe nu acolo ?

Explicati-mi va rog cum se procedeaza ce trebuie scos sau daca nu trebuie scos nimic . mai incredere am in dvs decat in cei de la service ! Va multumesc! RESPECT

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

Vb de cass sau de magazia de cd-uri. Pune o poza, sa vad despre ce e vorba.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

georgianlaurentiu50

Aceasta este poza! Asa arata bordul! Nu lumineaza butoanele de la Select si Eject in rest absolut toate! Scuzati pozele sunt facute cu telefonul

post-101837-0-97508000-1337283667_thumb.

post-101837-0-08200500-1337284193_thumb.

Modificat de georgianlaurentiu50
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

Ok. Da afara CD-ul si verifica daca are conectata mufa cu 2 pini, in spatele lui.... sau daca exista pe acolo.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

georgianlaurentiu50

Va Multumesc! o sa incerc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

georgianlaurentiu50

Am hotarat sa desfac Cd -ul iar daca tot il desfac as vrea sa-i schimb si acele becuri! cam cat costa si cum se numesc ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

Nu sunt becuri, sunt leduri SMD - lipite pe placa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pana la urma stie cineva cum rezolvam cu BC care nu mai lumineaza bine cand este cald?

AJUTATINE SUNTEM MAI MULTI IN ACEASTA SITUATIE

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

Stiu ca sunteti multi......

In cazul unui minidot - nu prea ai ce sa ii faci, deoarece nu se gasesc afisaje noi - dacat facut rost de un cluster defect, cu afisaj bun si schimbate afisajele

In cazul unui maxidot - afisaj mare - se rezolva prin schimbarea afisajului.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si eu am problema asta si e minidot ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

FanBarcelona

cand am desfacut bordul de am schimbat luminile am vazut pe flansa bordului niste martori care mie nu mi se aprind..de ex cel de la solutia pt geamuri, ASC, faza scurta, proiector ceata(cred ca pt fata, ca pe spate am)...teoretic ar treb sa se aprinda si aia nu???am sa incarc o poza de la panoul de sigurante poate ma puteti ajuta in vrun fel.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

Nu, nu trebuie sa se aprinda.

1. Spalator parbriz - asta il poti activa din coding-ul clusterului, daca masina are senzor - poti monta tu unul, daca nu ai

2. faza scurta-nu. proiectoare fata - nu

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

Salut Imi puteti si mie daca se poate schimba ledul lipit pe placa cu altu? Ca la turometru se vede un led mai inchis.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, se poate schimba. Daca nu stiai deja asta inseamna ca nu ai nici sculele si nici indemanarea necesara acestei operatiuni. Iti recomand sa apelezi la cineva care a mai schimbat led-uri smd. Daca in zona ta nu gasesti pe nimeni, desfa clusterul si mergi cu placa la un atelier de reparatii gsm.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

banuiesc ca vb de un cluster mai vechi.... 97-98, fara CAN ... nu ? E posibil ca led-ul sa fie ars - iar tu sa ai impresia ca se vede mai slab.... sau sa ai probleme pe placa lui - am intalnit asta, la primele clustere de B5.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut am desfacut clusterul si ledul se vede mai slab ca altele. Acuma il iau de pe placa mea si il dul la un atelier GSM ca daca ma bag eu mai rau fac. Mss mult baieti. Bafta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cel mai sigur, daca nu te pricepi.

Trebuie desfacut de tot clusterul. Dupa montaj, trebuie recalibrat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salut! Ma si eu o problema. Stie cineva de ce la rece displayul computerului de bord(unde arata consmul) este lunimat normal si dupa 30 - 40 min de mers cu masina intensitatea luminoasa se diminueaza, ne se mai vede aproape deloc. Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

deoarece s-a stricat afisajul.... trebuie inlocuit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc pt raspuns. Poti sa imi spui si cam cat costa unul te rog?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

intri la sectiunea anunturi online, vanzari, dezmembrari si ai sa gasesti acolo ce iti trebuie..daca nu vrei sh suni la reprezentanta si iti iei pe original...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Afisaj - nu gasesti de cumparat, la reprezentanta.... si nici SH.

Cluster - da - ala gasesti - undeva peste 500 euro unul nou... sau SH.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!