Jump to content

Nervura Plafon Pentru Variant


radu sarbu
 Share

Postare recomandată

Salut pe toata lumea. Am si eu o mica problema. Dupa cum multi dintre voi stiu am 2 gemene si as vrea sa montez un dvd player cu monitor pe plafon( pentru o vizibilitate mai buna, ergonomie, spatiu) pentru ele.Problema mea vine acum : nu am nervura pe plafon pe care se poate monta acest dvd.Se poate monta undeva??? Afecteaza cumva vopseaua exterioara de pe plafon sau stalpi in cazul unei suduri ???Exista alt fel de sudura ? Exista alta modalitate de a monta un cornier ( de aluminiu sa zicem ) tip T ???? Astept cu nerabdare sugestii de la voi.

Va multumesc anticipat si :frigbaitata: Safe

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca incerci sa sudezi electric sau autogen sigur va fi afectata vopseaua de pe plafon

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nici nu te gandi la sudura. La cel mai mic semn, vei vedea cum ti se incovoaie tabla, si o sa-ti dai seama ca nu merita pentru toate DVD-urile din lume. Sau in caz contrar, n-o sa mai fie gemene. :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Iti recomand un DVD Player cu o husa speciala care permite "ancorarea" intre cele doua tetiere. Astfel, ecranul este chiar la mijloc si eviti discutiile:"De ce e pus pe tetiera ei? de ce ea are si eu nu?" :P

In plus, il iei din masina cand doresti.

Modificat de Serdo
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai din ala cu husa am dar din pacate Larisa(cea care sta pe mijloc) da cu picioarele in el si ii deranjeaza pozitia. Asa ca......

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vad ca e o ramforsare la mijlocul plafonului, la variant nu e nimic? Mi-e greu sa cred.

post-2296-1187169952_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

DA chiar nu este nimic. Trebuia sa fie un T acolo dar am inteles ca la masinile medii si mici nu exista asa ceva.Exista la monovolume, SUV, transporter

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai in poza pusa de mine nu e un SUV, e passat-ul sedan si are ramforsare. Imposibil sa nu fie si la variant, s-ar torsiona caroseria la orice bordura.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cred ..nu stiu ce sa zic. eu am luat-o la pipait si nu am dat de nimic. Chiar nu stiu ce sa zic. Ideea e ca tare mult as vrea sa o rezolv cumva,dar nu stiu cum. Un coleg de al meu spunea ca ar mai fi un fel de sudura la rece-nu am inteles nici eu prea bine-care nu ar afecta vopseaua de pe capota, dar pana nu vad nu cred. :banghead: safe

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cu mult poxipol nu ai incercat? Poate tine! (Pe ambalaj asa scrie ca este ca o sudura :icon_thumright: )

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa stii ca m-am gandit la Bizon pentru aluminiu si cred ca pana la urma ar fi ultima solutie. Cu Bizon, in trecut, am lipiti un radiator de Kadett si pot sa va spun ca dupa 12 ore de la lipire se intarise foarte tare. Pe prospect scria ca dupa 12 ore de la lipire se poate indeparta doar cu flexul (incredibil). Pana la urma asa cred ca o sa fac. Dar mai intai sa fac rost de un T de aluminiu si sa il ajustez la cotele dorite si dupa aia ........DVD .:D :( Safe

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Rumplestilskin

.... si dupa aia pozeeeee... Da?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sigur ca da :offtopic:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!