Jump to content

Montare tempomat aftersale


bogdanc
 Share

Postare recomandată

CAt te-a dus cu totul?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 298
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gabriel

    38

  • Al Bundy

    31

  • F l o r i n

    22

  • darin

    20

Top Posters In This Topic

Posted Images

CAt te-a dus cu totul?

Pretul a fost 91 ron ( cu TVA ). Montajul la Ingricop Tg Mures - reprezentant Skoda.M-am interesat si laalte reprezentante din judetul Bistrita - 150, iar la Cluj atentie la Cluj - 250.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

AL BUNDY cat ajunge la tine sa imi montezii un tempomat pe masina mea si cam cat timp dureaza operatiunea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E cam departe Bucurestiul, e si in Iasi cineva tot de pe forum.

PM pt informatii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pot monta si eu tempomat pe O2 FL echipare drive din 2010? daca da, cat ma costa, de unde cumpar instrumentul, unde il montez?

este suficient de util tempomatul sa justifice deranjul? implica modificari majore asupra masinii?

ce altceva mai pot monta aftersale, ieftin? ( afara de sezori spate care i-am montat deja aftersale)

va multumesc! :)

Modificat de fili
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

DA, se poate monta, trebuie doar maneta, montajul la reprezentanta sau la baietii de pe forum care se ocupa cu asa ceva si iesi mai ieftin. Cauta in aria de prestari servicii. Discutii despre cat de util e sau nu gasesti pagini intregi pe forum.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Va rog sa ma lamuriti si pe mine supra urmatoarei probleme:

Pt. TOUR 2007 AXR tempomatul poate sa fie cu 2 butoane lateral sau numai cu unul? Dac stiti si codurile, ramin dator vindut.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Original pe skoda e cu 1 buton, poti pune cu 2.

3u0 953 513 d cu 2 butoane.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Care este mai fiabil: cel cu 1 buton sau cel cu 2 butoane?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

LA fel, doar ca cel cu 2 e mai ergonomic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Pt. tempomat incercati si la depozitele UNIX. De exemplu, la ei un tempomat de Octavia Tour este 180 lei. Eu cind am ceva de cumparat, de colo iau. Am luat filtru de polen cu carbon-o marca in ambalaj UNIX-cu 28 lei.

Merita incercat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Niste coduri pt tempomat 2 butoane si cablurile aferente?

Benzinara 1.6l AVU 75kW 2001

Multam.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Maneta cu tempomat, e la fel si la benzina si la diesel, deci nu ai nevoie de cod. Cablul, cautam si postam. Daca uitam, da un PM si se rezolva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

CAblul nu vine separat la reprezentanta si la benzinara ai nevoie de 2 cabluri fata de diesel unde e doar unul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sarumina coane.

Intrebarea era daca se pot cumpara si cablurile.

Unul e la pachet daca e OEM daca nu, oare e inclus?

Modificat de Moog
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

CAblurile vin in kit daca comanzi pentru benzinara, pentru diesel e unul singur. Sunt colegi pe forum care vand cabluri separat. Vezi PM.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Codurile pt maneta cu tempomat sunt 8L0 953 513 J sau 3U0 953 513 J. Acum, e ceva relativ - ideea e ca pe Octavia 1, merge maneta tempomat si de Golf 4, si de Passat B5 si B5,5, si de Audi A6, model mai vechi....Cablul se face, vointa sa fie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Codurile de maneta erau postate mai sus, omul vrea codul kitului, o sa-l postez cand ajung acasa si nma uit in etka.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru motorul de 1,6 benzina - 75kw, si TDI - codul kit-ului este BEA 300 002. Pentru motoarele pe benzina, de 1,8 si 2, 0, codul kit-ului este BEA 300 003.

Eu mergeam pe ideea ca, la 150 lei cumperi maneta noua (AM) si de restul, pana la cat cosra un kit complet, gasesti pe cineva care iti face cablul si iti si monteaza tempomatul. Sau, pentru cine se pricepe un pic, il monteaza singur

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

LA codurile astea vine maneta cu un singur buton pe laterala. MAi bine ia maneta de G4 si faci cablul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

intrebare-se poate monta tempomat pe un 1.6 benzina cod bcb?seat toledo din 2003. multumesc...

brgds

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se poate monta, fara probleme.

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Hai ca m-ati bagat in ceata.

8L0 953 513 J sau 3U0 953 513 J astea sint coduri pt tempomat simplu fara cabluri banui.

Revin cu intrebarea: care este codul pt tempomatu' cu 2 butoane cu tot cu cablu(ri).

Eventual cu ce masina e compatibil , spuneati parca de G4...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!