Jump to content

Roata De Rezerva La A2


dr.silviu
 Share

Postare recomandată

salutare,

o prietena si-a luat un a2 si nu stie unde e roata de rezerva, ea zice ca n-are, ca are kit din ala cu spuma.

lamuriti-ma si pe mine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, este posibil sa nu aiba roata de rezerva (nici eu nu am avut). Este un kit care contine un recipient din plastic alb mat cu o solutie in el (nu e sub presiune) si un compresor electric ce se alimenteaza de la bricheta. Pe recipient sunt si instructiunile de utilizare (la mine in germana ;) ) si cred ca sunt date si in carte.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din cate A4 am vazut, toate aveau acel kit, deci fara roata de rezerva... Inclusiv a mea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din cate A4 am vazut, toate aveau acel kit, deci fara roata de rezerva... Inclusiv a mea.

A mea are roata de rezerva, diametrul e la fel cu cele montate, dar e f. subtire si cu limitari: max 50km/h si nu stiu cati km.

S-ar putea sa fie extra-optiune:

1G5 space-saving spare wheel, same size (same rolling circumference) as originalequipment tires

Vedeti ce dotari/extraoptiuni aveti (e sticky undeva pe forum): http://www.oilshop.ro/catalog/vagvin.php

Modificat de Co_Op
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu n-am incercat sa sugerez ca TOATE A4 au acel kit in loc de roata de rezerva, ci doar ca este mult mai des intalnit pe masini decat roata de rezerva. Poate ca la achizitionare optiunea de roata de rezerva avea un pret aberant, asa cum a avut de ex. optiunea de "geamuri electrice spate" si cei mai multi au preferat sa nu o includa in lista de dotari... Nu stiu, ma gandesc si eu... Cert e ca din 6 masini A4 pe care eu le-am vazut, toate au avut acel kit...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!